پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی ایران بعد از ۲ سال از سر گرفته شد/ دولت بودجه دانشگاه را تأمین می‌کند

۱۳۹۲/۰۳/۱۱ - ۱۴:۰۷ - کد خبر: 75031
سلامت نیوز : معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: با برگزاری آ‌زمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی، پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی ایران بعد از دو سال از سر گرفته شد و دولت، بودجه این دانشگاه را در سال جاری تأمین می‌کند.

بهرام عین اللهی در گفت و گو با فارس افزود: آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی پنجشنبه و جمعه با حضور 71 هزار نفر برگزار شد، ظرفیت این رشته ها نسبت به سال گذشته 8درصد رشد داشته است. کلید اولیه این آزمون 19 خرداد و کلید نهایی آن 5 تیر منتشر می شود. نتایج نهایی این آزمون نیز 6 شهریور با اعلام اساسی حدود 5 هزار نفر منتشر می شود.

معاون وزیر بهداشت گفت: در این آزمون اولین دوره پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی ایران بعد از احیای این دانشگاه و بعد از 2 سال توقف پذیرش دانشجو از سر گرفته می شود و پذیرش دانشجو تقریباً در تمام رشته هایی که از گذشته در این دانشگاه پذیرش داشته است، انجام می شود.

وی افزود: یک هفته تا 10 روز آینده نیز نمرات خام آزمون دستیاری و نتایج اولیه این این ‌آزمون اعلام می شود و در آنجا نیز دومین ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته های تخصصی اعلام می شود.

عین اللهی گفت: سومین گروه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران بعد از احیای مجدد آن نیز دانشجویانی هستند که از طریق کنکور سراسری و آزمون سازمان سنجش پذیرش می شوند.

وی ادامه داد:‌ در مورد دانشجویان ورودی سالهای 90 و 91 نیز تکلیف مشخص است و تمام این دانشجویان دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تهران محسوب می شوند و دانشگاههای علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی برای اتمام دوره تحصیل این دانشجویان به دانشگاه علوم پزشکی تهران کمک می کنند.

معاون وزیر بهداشت در مورد بودجه دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز توضیح داد:‌ با توجه به اینکه احیای دانشگاه علوم پزشکی ایران بعد از ارسال لایحه بودجه به مجلس از طرف دولت انجام شد، ردیف بودجه این دانشگاه به صحن علنی مجلس نیامند بنابراین امسال دولت خودش با جا به جایی منابع می تواند، بودجه این دانشگاه را تأمین کند تا در لایحه بودجه سال آینده ردیف بودجه این دانشگاه مجزا شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.183s, 19q