مراقب عوارض خطرناك كرم های شترمرغ روی پوست خود باشید

۱۳۹۲/۰۳/۱۱ - ۱۴:۵۷ - کد خبر: 75050
سلامت نیوز : متخصص پوست و استاد دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: متاسفانه برخی از كرم ها ، روغن ها و صابون هایی مانند كرم شترمرغ، روغن مورچه و صابون خرچنگ كه به نام داروهای سنتی به تازگی در بازار بسیار فراوان شده كه می توانند عوارض خطرناك حساسیتی ایجاد كنند.

دكتر 'حبیب انصارین' در گفت و گو با ایرنا افزود: این داروهای سنتی هم در بازار و هم از طریق تبلیغات اینترنتی و ماهواره ای به فروش می رسند و برای سلامتی مضر هستند.

وی خاطرنشان كرد: بطور مثال استفاده از كرم شترمرغ كه به عنوان كرم ضدجوش، ضدلك و جوان كننده به فروش می رسد موجب تورم سر و حساسیت در برخی از بیماران می شود.
این متخصص پوست ادامه داد: همچنین بیمار دیگری برای درمان بیماری اگزمای خود اقدام به تهیه داروی سنتی كرده بود كه دچار پوست ریزی شدید صورت و تورم بسیار زیاد سر شد.

انصارین یادآور شد: روزانه بیماران زیادی مراجعه می كنند كه دچار حساسیت ها و عوارض ناشی از استفاده از داروهایی شده اند كه به نام طب سنتی به آنها عرضه شده است.
وی تصریح كرد: علاوه بر ارایه داروها به عنوان طب سنتی برخی از روش های درمانی مانند حلزون درمانی و زالو درمانی نیز به برخی بیماران ارایه می شود در حالی كه هیچكدام از این روش ها، پایه علمی ندارند.

انصارین از مردم خواست از استفاده خودسرانه كرم ها و داروها خودداری كرده و برای درمان بیماری خود حتما به پزشك متخصص مراجعه كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
فرقی نداره
باسلام
درهیچ جای دنیا روش های شیمیایی امروزی موثر ترازروش ها ومواد طبیعی نبوده واین مواد طبیعی اگر مفید نباشند اثر سوء مواد شیمیایی راندارند - شاید این عوارض ناشی ازاستفاده ازمواد تقلبی بوده است . دکترهم باید بیشتر تحقیق کنند بعد برعلیه چیزی نظر بدهند .
0.0751s, 21q