تجمیع بیمه‌های خدمات درمانی تا پایان امسال/مخالفت برخی بیمه‌ها با تجمیع

۱۳۹۲/۰۳/۱۲ - ۱۳:۵۰ - کد خبر: 75114
سلامت نیوز : دبیرکمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درخصوص تجمیع بیمه‌های خدمات درمانی، گفت: حل مشکل تجمیع بیمه‌های خدمات درمانی نیازمند تصویب قوانین جدید است چرا که این موضوع با خلأ قانونی مواجه است و باید هر چه سریع‌تر این مشکل رفع شود.

محمد اسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با پانا، ضمن اعلام اینکه اعضای کمیسیون اجتماعی با تجمیع بیمه های درمانی موافق هستند، اظهار کرد:ما معتقد هستیم به جای تعددی که در صندوق‌های بیمه‌ای وجود دارد، خلاهایی داریم که در پی آن نیاز به یک صندوق بیمه‌ای وجود دارد.

نماینده تبریز مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح چندین باره موضوع تجمیع بیمه‌های خدمات درمانی، خاطرنشان کرد: بارها این موضوع مطرح شده بود که متاسفانه به سرانجام نرسید، اما نظر اعضای کمیسیون اجتماعی در این رابطه این است که موضوع تجمیع بیمه‌های درمانی در قالب دو فوریت در مجلس شورای اسلامی مطرح شود و پس از آن به تصویب برسد چرا که اگر این امر بصورت عادی مطرح شود زمان زیادی صرف می شود تا به موضوع پرداخته شود.
وی با اعلام اینکه تجمیع بیمه‌های خدمات درمانی تا پایان سال جاری به سرانجام می‌رسد، گفت: ما امیدوار هستیم که با بررسی هایی که صورت می گیرد، این موضوع به نتیجه برسد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت ارائه راهکار به منظور تجمیع بیمه های درمانی، تصریح کرد: در این تجمیع، سازمان بیمه سلامت وظیفه اصلی مدیریت واحد حوزه بیمه‌ای در کشور را عهده‌دار خواهد بود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: برخی نهاد‌های خدمات درمانی نظیر تأمین اجتماعی٬ توجیهات مختص به خود را برای تجمیع نشدن با سایر صندوق‌ها دارند که به نظر می‌رسد این توجیهات تا حدود زیادی ناشی از ضعف آگاهی مسئولان است.
سعیدی در ادامه تصریح کرد: نهادهای اجرایی مانند سازمان تامین اجتماعی نباید برای اجرایی شدن تجمیع بیمه‌های درمانی مقاومت کنند چرا که این امر به نفع خود آن‌ها است. تجمیع بیمه‌های خدمات درمانی موجب تحولات بزرگی در نظام بیمه‌ای می‌شود و در پی آن تبعیض در خدمات بیمه ای برطرف شده و افزایش بهره‌وری را به دنبال دارد.
بر اساس بند"ب" ماده 38 قانون برنامه پنجم توسعه، از سال گذشته ادغام صندوق‌های بیمه‌ای در کشور و تشكیل سازمان بیمه سلامت ایران در دستور كار وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی قرار گرفت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.69869s, 19q