آرزوهای پرستاران برآورده شد/ 6 سال انتظار برای تعرفه خدمات پرستاری

۱۳۹۲/۰۳/۱۲ - ۱۵:۳۰ - کد خبر: 75136
سلامت نیوز :  رئیس کل سازمان نظام پرستاری با اشاره به تصویب 5 مصوبه تاریخی دولت برای احقاق حقوق پرستاران کشور گفت: اقدامات دولتهای نهم و دهم در تاریخ پرستاری کشور بی سابقه بوده است و جامعه پرستاری قدردان این زحمات است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ محمد میرزابیگی تصریح کرد: با تصویب مصوبات اخیر دولت و پیگیری های مجدانه رئیس جمهور برخی آرزوهای دیرینه پرستاران که سالها به شکل قوانین روی زمین مانده بود برآورده شد و تیم سلامت کشور به جایگاه عادلانه تری ارتقا یافت.

وی خاطر نشان کرد: تشکیل معاونت پرستاری در وزارت بهداشت، صدور پروانه‌های کار پرستاری توسط سازمان نظام پرستاری، عضویت سازمان نظام پرستاری در شورای عالی بیمه و سلامت، تعیین تکلیف قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و اعطای مجوز برگزاری دوره‌های حرفه‌ای به سازمان نظام پرستاری 5 مصوبه ای است که به تصویب دولت رسید.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری افزود: بالاخره بعد از سالها انتظار برای ارتقای جایگاه مدیریت ارشد اجرایی پرستاری کشور و انتظار 6 ساله برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری که ام‌المطالبات جامعه پرستاری نام گرفته بود، پایان یافت .

میرزابیگی در خصوص مصوبه اعطای مجوز برگزاری دوره های تخصصی و حرفه ای کوتاه مدت به سازمان نظام پرستاری اظهار کرد: این دوره ها در دو حوزه برگزار می شود که یکی مربوط به پرستارانی است که از دانشگاههای سراسر کشور فارغ التحصیل می شوند و می بایستی برای بالا بردن توانایی آنان در برخی بخشهای تخصصی دوره های کوتاه مدت برگزار شود.

وی دوره دیگر را مربوط به افرادی دانست که در منازل تحت عنوان مراقب و بیماریار به ارائه خدمات به کودکان و سالمندان می کنند و این درحالی است که این کار هم اکنون از سوی برخی افراد بی تجربه و ناآگاه صورت می گیرد که ممکن است آسیب هایی را به مردم وارد کنند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری به دیگر مصوبه مهم دولت اشاره کرد و گفت: تشکیل معاونت پرستاری در وزارت بهداشت یکی از اقدامات مهم دولت است که ان شاالله هر چه سریعتر ایجاد خواهد شد.

میرزابیگی افزود: در حال حاضر جامعه پرستاری 230 هزار عضو دارد و 160 دانشکده پرستاری در کشور وجود دارد که از سطح کارشناسی تا دکترا دانشجو تربیت می کنند و متأسفانه از تشکیلات منسجمی از لحاظ سیاستگذاری، نظارت و رسیدگی به امور تخصصی پرستاران برخوردار نبودیم که ان شالله با ایجاد این معاونت در وزارت بهداشت این ضعف برطرف خواهد شد.

وی تأکید کرد: پرستاری در حوزه های آموزش، پژوهش و ارائه خدمات مراقبتی در هر سه سطح نظام سلامت اعم از پیشگیری، درمان و بازتوانی دارای عرصه گسترده ای است که لازم است یک بخش در وزارت بهداشت به صورت متمرکزامور مربوط به سیاستگذاری و نظارت این بخش را عهده دار شود
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17845s, 19q