واردات رسمی دارو و تجهیزات پزشکی از ایران نداریم/ورود لوازم پزشکی قاچاق از ایران به عراق

۱۳۹۲/۰۳/۱۴ - ۱۱:۳۳ - کد خبر: 75225
واردات رسمی دارو و تجهیزات پزشکی از ایران نداریم/ورود لوازم پزشکی قاچاق از ایران به عراق
سلامت نیوز :قائم مقام وزیر بهداشت عراق گفت: هنوز واردات رسمی دارو و تجهیزات پزشکی چندانی از ایران نداریم اما به صورت غیر رسمی دارو و تجهیزات مختلفی از ایران وارد می‌شود که بعضاً مشکلاتی دارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ ستار الساعدی، بعد از ظهر امروز در دیدار با حسن طریقت منفرد، وزیر بهداشت کشورمان در دفتر وزیر بهداشت افزود: در زمینه اعزام بیمار به ایران برای درمان بیماران چشمی در سالهای اخیر همکاری خوبی بین ایران و عراق بوده است که امیدواریم این همکاری در زمینه‌های دیگر نیز گسترش پیدا کند.

وی گفت:‌ در زمینه واردات دارو و تجهیزات پزشکی هر چند نمایندگان شرکتهای بزرگ غربی در عراق حضور دارند اما ترجیح ما این است که در این زمینه همکاریمان را با ایران گسترش دهیم و از تجهیزات و داروهای با کیفیت ایرانی بیشتر در عراق استفاده کنیم.

وی افزود: در زمینه ساخت بیمارستان نیز در عراق کمبود اعتبار و بودجه نداریم و سالانه بیش از ۳ میلیارد دلار در این زمینه در عراق سرمایه‌گذاری می‌شود بنابراین ایران نیز می‌تواند در این زمنیه با کشورهای دیگر مانند ترکیه رقابت داشته باشد و وارد بازار ساخت بیمارستان در عراق بشود.

قائم مقام وزیر بهداشت عراق همچنین گفت: در زمان حاضر ما واردات رسمی دارو و تجهیزات پزشکی چندانی از ایران به عراق نداریم و فقط مقداری واردات دارو و تجهیزات به صورت غیر رسمی از ایران به عراق وجود دارد که همه نوع اقلام دارویی و پزشکی را شامل می‌شود و متأسفانه بعضاً این اقلام با مشکلات کیفی مواجه هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11729s, 19q