پلیس در ماجرای کمبود شربت تریاک نقش دارد؟

۱۳۹۲/۰۳/۱۷ - ۱۴:۳۳ - کد خبر: 75298
سلامت نیوز :  فرمانده نیروی انتظامی با رد برخی شایعات مبنی بر نقش این نیرو در کمبود شربت تریاک، گفت: طبق قانون تنها انبارداری مواد مکشوفه در اختیار ناجا است.

سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در گفت‌وگو با (ایسنا)، در مورد برخی اظهارات مطرح شده مبنی بر نقش نیروی انتظامی در کمبود شربت تریاک در بازار، گفت: ما مسئول نگهداری مواد مکشوفه هستیم و این مسئله که این مواد به کجا داده می‌شود، وظیفه ستاد مبارزه با موادمخدر است.

وی با بیان اینکه ناجا تنها وظیفه انبارداری موادمخدر را بر عهده دارد، گفت: طبق مقررات، نیروی انتظامی انبارداری مواد مکشوفه را بر عهده دارد و بر اساس دستور قاضی یا تصمیم ستاد مبارزه با موادمخدر، این مواد تحویل کارخانجات تولیدی یا امحا می‌شود.

فرمانده ناجا با بیان اینکه ما خوشحال می‌شویم که این موادمخدر به کارخانه تولیدی ارائه شده یا سوزانده شود، گفت: این نوع مسئله باعث می‌شود که بار مسئولیت‌های ناجا کم شود.

احمدی‌مقدم با رد هر گونه شایعه مبنی بر درخواست پول برای ارائه موادمخدر برای ساخت شربت تریاک، گفت: ما خواهان درآمدی به ازای این موادمخدر نیستیم و هرگز چنین حرفی نزدیم و این در حالی است که هزینه‌های ساخت انبار و انبارداری توسط ستاد مبارزه با موادمخدر در بودجه پیش‌بینی می‌شود و ما نیز هزینه‌ای را در این مورد طلب نکردیم.

چندی پیش مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با موادمخدر، درباره علل کمیاب‌شدن شربت تریاک که یکی از مهمترین اقلام دارویی معتادان تحت درمان ترک اعتیاد است، گفت: توزیع شربت تریاک (تنتوراپیوم یا اپی‌تینگ) از چند سال قبل در مراکز ترک اعتیاد آغاز شده، اما بر اساس گزارش برخی استان‌ها، تهیه این ماده با مشکلاتی روبرو شده که با پیگیری ستاد مبارزه با موادمخدر از وزارت بهداشت و درمان انجام داد، مسئولان وزارتخانه اعلام کردند که ذخایر تولید شده سال‌ها قبل به اتمام رسیده و برای تولید مجدد نیز شرکت‌های تولیدکننده ادعا کرده‌اند که مواداولیه در اختیار آنها قرار نگرفته است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.09282s, 18q