ارتقای سلامت روانی جامعه از انتظارات جامعه پزشکان از دولت آینده

۱۳۹۲/۰۳/۱۷ - ۱۵:۲۱ - کد خبر: 75312

سلامت نیوز : نایب رییس انجمن ام اس ایران در خصوص انتظارات از دولت آینده در بخش سلامت کشور اظهار داشت: علاوه بر ایجاد یک بستر سالم و زمینه ساز احساس آرامش در جامعه، توجه به پیشگیری، مراقبت و تشخیص زودرس بیماری‌ها از مهمترین وظایف دولت آتی در این بخش به شمار می رود.

دکتر محمد علی صحرائیان در گفت وگو با ایسنا ، با بیان اینکه مهمترین چالش‌های پیش روی دولت آینده تامین سلامت مردم و توجه ویژه به بحث پیشگیری از بیماری‌ها است، تصریح کرد: پیش بینی می شود در سال‌های آینده با موج فزاینده‌ای از بیماری‌های غیرواگیر همچون بیماری‌های خودایمنی و انواع سرطان‌ها در جامعه روبه رو شویم و توجه دولت آتی به این موضوع ضروری به نظر می رسد.

وی در ادامه اظهار داشت: مهمترین تلاش دولت آینده در بخش سلامت، بهداشت و درمان کشور باید به پیشگیری، مراقبت و تشخیص زودرس بیماری‌ها معطوف شود به عنوان مثال نیاز به یک جهاد جدی برای پیشگیری از ابتلای مردم به سرطان‌ها و بیماری‌های خاص همچون بیماری‌های خودایمنی، دیابت و ام اس در سطح جامعه احساس می‌شود.

این دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: جهت گیری دولت آتی در حوزه‌های پزشکی نباید تنها منوط به درمان باشد به طوری که می بایست اقدامات پیشگیرانه از ابتلا به انواع بیماری‌ها را در دستور کار خود قرار دهد.

دکتر صحرائیان ارتقای سلامت روانی جامعه را از جمله انتظارات جامعه پزشکان از دولت آینده عنوان کرد و یادآور شد: مفهوم سلامت تنها به جسم بر نمی‌گردد بلکه صحت روانی افراد نیز در این میان مطرح است.

نایب رییس انجمن ام اس ایران در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توجه به تنش‌های موجود در جامعه بسیاری از افراد دچار آسیب‌های روانی و اضطرابی هستند و ایجاد یک بستر سالم و زمینه ساز احساس آرامش در جامعه از مهمترین وظایف دولت محسوب می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.68966s, 18q