هلال احمر امسال ۱۰۵۱ میلیارد تومان بودجه گرفت/ افزایش ۴۲ درصدی بودجه

۱۳۹۲/۰۳/۱۷ - ۱۵:۲۹ - کد خبر: 75315
سلامت نیوز : معاون حقوقی و امور مجلس جمعیت هلال‌احمر از تصویب یک هزار و ۵۱ میلیارد تومان به عنوان بودجه سال ۹۲ جمعیت هلال احمر در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: بودجه امسال ۴۲ درصد افزایش داشت.

یوسف صنایعی در گفت‌وگو با فارس در مورد میزان بودجه اختصاص یافته به جمعیت هلال احمر اظهار داشت: کشور ما شاهد حوادث و بلایای طبیعی و غیرطبیعی مختلفی است که طبق قانون جمعیت هلال احمر در بحث امداد و نجات باید پاسخگوی اقشار آسیب دیده باشد.

وی با اشاره به اینکه امداد رسانی هنگام بلایا تجهیزات و نیروهای خاص خود را نیاز دارد افزود: تمام این خدمات مستلزم دریافت بودجه است و در همین راستا امسال بر اساس جزء "الف" و "ب" بند 73 ماده واحده بودجه و از منبع ماده 224 قانون پنجم برای بحث امداد و نجات نیز مبلغ 5 هزار و 50 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است که این بودجه برای خرید تجهیزات امدادی استفاده می‌شود.  

صنایعی از تصویب یک هزار و 51 میلیارد تومان در مجلس به عنوان بودجه سال 92 جمعیت هلال احمر خبر داد و گفت: بودجه امسال جمعیت هلال‌احمر در قانون بودجه 92 نسبت به قانون سال قبل 52 درصد رشد داشته است.

احیای پرداخت یک درصد از فروش بلیت هواپیما و کشتی به جمعیت هلال‌احمر خبر دیگری بود که این مسئول حقوقی در جمعیت هلال احمر به آن اشاره کرد و ادامه داد: این قانون بودجه امسال به عنوان یک ردیف مجدد احیا شد و برای توسعه آموزش‌های همگانی و دانشگاهی ردیف بودجه مستقلی نیز برای موسسه آموزش عالی علمی – کاربردی هلال ایران در نظر گرفته شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.99783s, 18q