طرح‌های کلان ملی در حوزه محیط زیست اجرایی می‌شود

۱۳۹۲/۰۳/۱۷ - ۱۵:۵۷ - کد خبر: 75329
سلامت نیوز : علیرضا مرشدی اظهار داشت: به منظور یکپارچه‌سازی طرح‌ها و پروژه‌های پژوهشی سازمان، در جلسات کمیسیون پژوهشی سازمان، طرح‌ها و پروژه‌های سازمان حفاظت محیط زیست در قالب شش طرح کلان خلاصه شد و قرار است طرح‌های مذکور بصورت شش کنسرسیوم با مدیریت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی که توان علمی و اجرایی طرح‌های مورد نظر سازمان حفاظت محیط زیست را دارند؛ اجرا شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا ؛ مرشدی؛ پایش،‌ حفاظت و احیای زیست بومی پهنه‌های آبی خلیج فارس، ‌دریای عمان و دریای خزر، پایش، حفاظت و احیای تنوع زیستی، پایش کیفی، حفاظت و مدیریت آلاینده‌های آب، خاک و هوا، کاربرد فناوری‌های نوین در حوزه محیط زیست، توسعه و ارتقای فرهنگ زیست محیطی با هدف مشارکت مردم در حفاظت و مطالعه و بررسی ریزگردها را 6 کنسرسیوم کلان محیط زیستی عنوان کرد.

مدیر کل دفتر پژوهش و توسعه فناوری‌های سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: 27 ماموریت، 77 طرح اولویت دار ،317 پروژه تبدیل به 6 طرح کلان ملی شده است که در سال گذشته در تفاهم نامه‌ای بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان حفاظت محیط زیست با اعتبار یک هزار و دویست و سه میلیارد ریال به تصویب رسید.

وی از تصویب پروپوزال چهار طرح کلان زیست محیطی در کمیسیون پژوهشی سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد و گفت: اخیراً کلیات طرح کاربرد فناوری‌های نوین در حوزه محیط زیست نیز در شورای پژوهشی سازمان تصویب شده است و بزودی قرارداد اجرای این طرح امضا می‌شود.

مرشدی با اعلام اینکه قرارداد اجرای 4 طرح کلان ملی با کنسرسیوم‌ها تهیه شده است، افزود: اعتبار اجرای طرح‌ها با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان حفاظت محیط زیست، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پیش از این بودجه مشخصی برای پروژه‌های پژوهشی در حوزه محیط زیست وجود نداشته است، گفت: در صورتی که طرح‌های کلان به مرحله اجرا درآیند، طرح‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی سازمان حفاظت محیط زیست به صورت یکپارچه و در ارتباط با یکدیگر اجرا خواهد شد.

مدیر کل دفتر پژوهش و توسعه فناوری‌های محیط زیست خاطر نشان کرد: پایش،‌ حفاظت و احیای زیست بومی پهنه‌های آبی خلیج فارس، ‌دریای عمان و دریای خزر که مجری آن دانشگاه تهران است، فقط طرح کلان باقیمانده است که کلیات و پروپوزال آن به تایید شورای پژوهشی سازمان حفاظت محیط زیست نرسیده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.42197s, 18q