ضرورت تغذیه با شیر مادر

۱۳۹۲/۰۳/۱۷ - ۱۶:۰۵ - کد خبر: 75331
ضرورت تغذیه با شیر مادر
سلامت نیوز : در این سن ، كودك نوپا بسیار پر تحرك و فعال است و با دست زدن به همه جا و همه چیز خود را بسهولت در معرض آلودگی ها و در نتیجه بیماری ها قرار می دهد .

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پزشک آنلاین ؛ مواد ایمنی بخش موجود در شیر مادر نقش حفاظتی بسیار مهمی برای كودك ایفا می كند و وی را تا حدود بسیار زیادی از ابتلا به اسهال ، عفونت دستگاه تنفسی ، عفونت گوش ، عفونت دستگاه ادراری و امثال آن محافظت می نماید. این حفاظت در مقابل بیماری های غیر عفونی نظیر آسم ، آلرژی ، دیابت نوجوانی و بعضی از سرطان های دوران كودكی نیز وجود دارد.

نیازهای عاطفی و روانی كودك را كه برای رشد و تكاملش بسیار ضروری هستند تامین می نماید.نقش بسیار ارزنده تغذیه با شیر مادر در امر تكامل عصبی و روانی كودك كه در سال اول زندگی آغاز شده بود با تداوم تغذیه با شیر مادر درسال دوم زندگی استمرار پیدا می كند.

اغلب كودكان در ایام بیماری به ویژه در جریان اسهال ، استفراغ و تب كم اشتها هستند ولی معمولا اشتهایشان نسبت به تغذیه با شیر مادر حفظ شده و یا حتی بیشتر می شود لذا این منبع مهم آب و غذا در ایام بیماری از شدت كاهش وزن آنان می كاهد و به بهبودشان كمك می كند.


از نظر اقتصادی چون با كاهش دفعات بیماری های مختلف همراه است اثر قابل توجهی در بهبود شرایط اقتصادی خانواده دارد.در پیشگیری از بارداری ناخواسته مادر هنوز هم نقش قابل توجهی ایفا می نماید.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.34874s, 18q