پروفسور سميعي : نشان افتخاري دولت چين متعلق به همه ايرانيان است

۱۳۸۶/۰۷/۰۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7541
پروفسور سميعي : نشان افتخاري دولت چين متعلق به همه ايرانيان است

پروفسور سميعي كه شنبه شب در مراسم ضيافت افطار و تجليل ازشخصيت علمي وي در محل سفارت جمهوري اسلامي ايران در شهر پكن سخن مي‌گفت،افزود:" از همه كسانيكه براي اعتلاي نام ايران تلاش مي‌كنند ، سپاسگزارم."
وي حضور در سفارت ايران در چين را به منزله حضور در خاك مقدس ايران دانست و گفت:همه ما ايراني هستيم و در هركجا و هر مسئوليتي كه هستيم بايد براي سربلندي نام وطن عزيز خود تلاش كنيم.

سميعي كه در جمع سفير، اعضاي نمايندگي ايران ، مسئولان نهادها و موسسات ايراني و پزشكان ايراني مشغول به تحصيل در رشته طب چيني سخن مي‌گفت،افزود:
همه ايرانيان در هر كجاي عالم ، سفيران فرهنگي ايران هستند و با توجه به روابط ايران و چين ايرانيان مقيم چين بايد همه مساعي خود را براي تقويت و توسعه اين روابط بكار گيرند.

پروفسور سميعي جراح سرشناس و برجسته ايراني مقيم آلمان با اشاره به تلاشهاي ‪ ۴۰‬ساله خود در رشته جراحي مغز و اعصاب و ارتباط گسترده‌اش با ملت‌هاي مختلف گفت : احساس من اين است كه با دريافت اين نشان ، همه ملت ايران شاد شده‌اند.

وي گفت:"از اينكه دولت چين بالاترين نشان افتخاري ويژه متخصصين خارجي را به من اعطا كرد بسيار خوشحالم و اين براي اولين بار است كه يك ايراني مفتخر به دريافت چنين نشاني مي‌شود و قطعا اين مدال متعلق به‌همه ملت ايران است."
به گزارش خبرنگار ايرنا، در اين مراسم دكتر" جواد منصوري" سفير ايران در چين نيز درسخناني پروفسور سميعي را از افتخارات جامعه پزشكي برشمرد و گفت : خدمات علمي و پزشكي دكتر سميعي بر كسي پوشيده نيست.

سفيرايران درچين ، پروفسور مجيد سميعي را منشاء خدمات بسياري در عرصه علم پزشكي درجهان دانست و گفت:اين پزشك ايراني تاكنون صدها دانشجو و پزشك را در رشته جراحي مغز و اعصاب تربيت و به جامعه پزشكي تحويل داده است.

وي با تاكيد بر ضرورت گسترش همكاري‌هاي علمي ميان ايران و چين گفت :
همكاريهاي علمي و دانشگاهي ميان ايران و چين در حال افزايش است و درحال حاضر ‪ ۱۵۰‬دانشجوي ايراني در چين مشغول تحصيل هستند.

منصوري ، تبادل استاد و دانشجو ، همكاري‌هاي تحقيقاتي و پژوهشي و تلاش براي شناخت و درك بهتر از فرهنگ ، زبان و تمدن دوكشور را مورد تاكيد قرار داد.

در اين مراسم ، يك جلد ديوان نفيس حافظ از سوي سفير ايران در چين به دكتر سميعي اهدا شد.

پروفسور "مجيد سميعي" پزشك ايراني مقيم آلمان ، در سال ‪ ۱۳۱۶‬خورشيد در شهرستان رشت ديده به جهان گشود و در سن ‪ ۳۳‬سالگي به درجه پروفسوري در رشته مغز و اعصاب مفتخر گرديد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.37733s, 18q