حوادث دومين علت مرگ ومير در ايران است

۱۳۸۶/۰۷/۰۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7544
حوادث دومين علت مرگ ومير در ايران است

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، ناهيد چهارباغي با بيان اين مطلب گفت: در ايران روزانه، 800 تا 850 مرگ رخ مي‌دهد كه 102 مورد آن ناشي از سوانح و حوادث مي‌باشد كه از اين تعداد 60 نفر به علت حوادث ترافيكي مي‌ميرند يعني بطور متوسط هر 24 دقيقه يك مرگ به علت حوادث ترافيكي اتفاق مي‌افتد.

به گفته وي، تصادفات اولين عامل مرگ و مير در كاشان است و آمار بالاي تصادفات به ويژه تصادفات ناشي از موتورسيكلت يكي از معضلات اين شهرستان به شمار مي‌رود.

وي افزود: از هفت هزار و 656 مورد حادثه مختلف رخ داده در سال 85 كه به ثبت بيمارستان‌هاي كاشان رسيده، دو هزار و 569 مورد آنان حادثه ترافيكي موتوري است كه 113 مورد آن منجر به مرگ مي‌شود.

وي آموزش فرهنگ صحيح رانندگي، ساماندهي موتورسواران و تشويق آنها به اخذ گواهي‌نامه و تلاش در كاهش زمان انتقال مصدومان به بيمارستان را از عوامل كاهش مرگ و ميرهاي ناشي از تصادفات ذكر كرد.

گفتني است، همايش "پيشگري از حوادث و سوانح" در چهلمين همايش از سلسله همايش‌هاي شهروندي است كه با هدف ارايه آموزش‌هاي اصولي، نشر و ترويج فرهنگ صحيح استفاده از وسايل نقليه و لوازم خانگي و ارتقا سطح آگاهي اجتماعي برگزار شد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.35345s, 18q