تاثیر نور طبیعی محل کار بر کارآیی کارمندان

۱۳۹۲/۰۳/۱۹ - ۱۳:۴۴ - کد خبر: 75462

سلامت نیوز : بررسی‌ها نشان می‌دهد افرادی که در محل کارشان بیشتر در معرض روشنایی طبیعی روز قرار دارند نسبت به دیگر همکاران خود، خواب شبانه‌ طولانی‌تر و عمیق‌تری دارند و در نتیجه در طول روز نیز بازده کاری آنها افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ پزشکان آمریکایی با تایید بر ارتباط بین قرار گرفتن در معرض روشنایی روز در محل‌های کار با خواب شبانه طولانی‌تر اظهار داشتند: کیفیت زندگی و کارآیی افرادی که خواب شبانه طولانی‌تر دارند به مراتب بهتر از افرادی است که شب‌ها کمتر می‌خوابند.

در مقایسه با کارمندانی که در محیط‌های کاری بدون پنجره کار می‌کنند، افرادی که از روشنایی روز برخوردارند به طور متوسط 46 دقیقه بیشتر در طول شب می‌خوابند. همچنین افرادی که در ساختمان‌های محل کارشان پنجره دارند به لحاظ جسمی فعال‌تر هستند.

در این بررسی دو گروه کارمند با یکدیگر مقایسه شدند که تعدادی از آنان در اتاق‌های بدون پنجره فعالیت می‌کردند و کیفیت سلامت، خواب و کارآیی هر دو گروه بررسی شد.

طراحی مناسب محیط‌های کاری و در نظر گرفتن فضاهایی برای کارمندان تا بتوانند از روشنایی طبیعی روز استفاده کنند می‌تواند در سلامت آنان نقش قابل توجهی داشته باشد و کارآیی و فعالیت آنها را نیز افزایش دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.72172s, 18q