طب سنتی ایران می‌تواند بسیاری از بیماری‌های صعب‌العلاج را درمان کند

۱۳۹۲/۰۳/۲۰ - ۱۷:۱۶ - کد خبر: 75573

سلامت نیوز :  محمود احمدی نژاد افزود: بهترین زندگی در سایه‌ سلامت است و بدن ما که از طبیعت ساخته شده است، همواره در معرض آسیب است، اما در همین طبیعت چاره‌ی همه‌ی مریضی‌ها وجود دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی با بیان اینکه امروز ما با دو روش برای برخورد با بیماری‌ها روبه‌رو هستیم، گفت: یک روش همین روشی است که متداول است و پیشرفت‌های خوبی هم کرده است و دانشمندان ما هم در این حوزه بسیار درخشیدند، اما به موازات آن بیماری‌ها هم نسبت به سابق پیچیده‌تر شده‌اند.

رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: طبیعت، ظرفیت‌های فراوانی برای درمان بیماری‌ها دارد و ما باید این ظرفیت‌ها را بشناسیم و طب سنتی ایران بر همین اساس شکل گرفته است.

احمدی‌نژاد ادامه داد: در روش پزشکی جدید برای تشخیص بیماری هزینه‌های فراوانی می‌شود و بدون آزمایش و اسکن تشخیص‌ها ناممکن است یا حتی دقیق نیست. در طب سنتی ما روش‌های دقیقتری وجود دارد که با یک سلسله سؤالات و روش‌های ساده می‌توان بیماری را تشخیص داد و علت این مسئله در آن است که در طب سنتی با علت‌های بیماری مقابله می‌شود، در حالی که در طب جدید این عوارض بیماری است که با آن مقابله می‌شود.

رئیس جمهوری تأکید کرد: ما دستگاه‌ها و روش‌های جدید پزشکی را نفی نمی‌کنیم و معتقدیم که آنها می‌توانند روش‌های قبلی را تکمیل کنند، اما طب ایرانی روش‌های درمانی خاص خود را دارد و ما باید آن را احیاء کنیم؛ چرا که با محیط بیرون و بدون انسان سازگارتر است.

ایجاد بیش از 200 هزار شغل، با صادرات داروهای گیاهی

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سالانه بیش از 3 میلیارد دلار صرف واردات دارو و تجهیزات می‌شود، تصریح کرد: اگر بتوانیم معادل همین مقدار گیاهان دارویی صادر کنیم، موفقیت خوبی کسب کرده‌ایم و با استفاده از همین رشته می‌توان بیش از 200 هزار شغل ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه ما باید طب سنتی را تقویت کنیم، خاطرنشان کرد: من معتقدم طب ایرانی می‌تواند بسیاری از بیماری‌های صعب‌العلاج را درمان کند و این طب نه تنها در ایران، بلکه در جهان در سال‌های آینده جایگاه خود را پیدا خواهد کرد.

همایش طب سنتی و مراسم رونمایی از سند توسعه طب سنتی ایران اسلامی و دارونامه طب سنتی و نیز منشور احیاء و کاربرد طب سنتی ایران فردا (سه‌شنبه) با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جمعی از معاونان و مسئولان این وزارتخانه و خبرگان و اساتید طب سنتی برگزار می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15949s, 18q