بهبود وضعیت دارویی کشور طی 2 هفته آینده

۱۳۹۲/۰۳/۲۱ - ۱۵:۳۳ - کد خبر: 75648

سلامت نیوز :رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه شیب کمبود داروها در کشور یک رقمی شده، تاکید کرد که تا حداکثر دو هفته آینده وضعیت داروها بسیار بهتر از اکنون خواهد شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ عباس حاجی آخوندی در حاشیه مراسم «رونمایی از سند توسعه طب ایرانی اسلامی» در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره چگونگی کمبودهای دارویی در کشور، گفت: وضعیت تخصیص ارز به دارو در مسیر درست قرار گرفته است و صنعت کار خود را در این زمینه آغاز کرده است، بر این اساس اکنون کمبودها از شیب یک رقمی برخوردارند و تا یکی دو هفته آینده وضعیت بسیار بهتر از اکنون خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه شخصا به صورت مستمر به داروخانه‌ها سرکشی می‌کنم، ادامه داد: اکنون کمبودهای داروهای ایرانی، یک رقمی شده، اما کمبود داروهای خارجی فراوان است که البته بخشی از این موضوع نیز مربوط به داروهایی است که مشابه ایرانی دارند و به صورت محدود مجوز واردات دارند.

رییس سازمان غذا و دارو در پاسخ به سوال مکرر خبرنگاران درباره اخباری مبنی بر افزایش 40 درصدی قیمت داروها، گفت: افزایش قیمت داروها هر سال صورت می‌گیرد، به عنوان مثال سال گذشته نیز 30 درصد قیمت داروها افزایش داشت.

حاجی آخوندی در پاسخ به تکرار سوال خبرنگاران درباره مباحث مطرح شده از سوی سندیکای داروسازان مبنی بر افزایش 40 درصدی قیمت داروها، گفت: خیر. افزایش قیمت داروها 40 درصد نخواهد بود.

بیش از 40 داروخانه گیاهی در کشور فعال شدند

وی همچنین درباره داروهای گیاهی نیز گفت: تا زمان روی کار آمدن دولت نهم، حدود 115 داروی گیاهی در کشور مصوب شده بود که در حد خود خوب بود. اکنون نیز علاوه بر بحث کمیت بر روی کیفیت داروها کار می‌کنیم؛ به طوری که طی هشت سال گذشته کیفیت 900 قلم داروی گیاهی را بررسی و عرضه کردیم که برخی از این داروها، جزو داروهای شاخص بوده‌اند مانند "آیمود" همچنین بیش از 40 داروخانه گیاهی در کشور فعال شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.84077s, 19q