دلایل بروز دل درد بعد از مصرف نوبرانه ها

روزانه چقدر میوه بخوریم؟ + جدول راهنما

۱۳۹۲/۰۳/۲۱ - ۱۵:۴۲ - کد خبر: 75656
روزانه چقدر میوه بخوریم؟ + جدول راهنما
سلامت نیوز: یک كارشناس ارشد تغذيه، با بیان اینکه زیاده روی در مصرف نوبرانه ها موجب بروز دل درد می شود؛ توصیه کرد افراد روزانه 2 تا 3 واحد میوه با رعایت تنوع در بین وعده های غذایی مصرف کنند.
خدیجه رحمانی در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز درباره دلایل بروز دل درد بعد از مصرف نوبرانه ها در برخی از افراد گفت:« نارس بودن نوبرانه ها یکی از دلایلی است که عاملی برای بروز دل درد در افراد است. همچنین وجود سموم در نوبرانه ها موجب دل درد می شود. این مشکل بخصوص در افرادی که دستگاه گوارش حساس تری دارند بیشتر بروز می کند.»
وی ادامه داد:« توصیه ما پرهیز از زیاده روی در مصرف نوبرانه ها و میوه ها است همچنین افراد باید در بحث مصرف میوه ها، میزان توصیه شده برای مصرف هر میوه را رعایت کنند.»
این کارشناس ارشد تغذیه در پاسخ به اینکه روزانه چند واحد میوه باید مصرف شود گفت:« روزانه مصرف 2 تا 3 واحد میوه توصیه می شود اما واحد هر نوع از میوه ها متفاوت از دیگری است به عنوان مثال یک عدد سیب لبنانی دو واحد میوه محسوب می شود و یا پرتغال های بزرگ دو واحد میوه محسوب می شود و نباید به عنوان یک واحد محسوب شود. از طرفی واحد توصیه شده برای مصرف هر میوه با آب میوه آن متفاوت است به عنوان مثال نصف لیوان آب پرتغال معادل یک واحد محسوب می شود.»
وی گفت:« نکته دیگری که باید در مصرف میوه ها رعایت کرد این است که 2 تا 3 واحد توصیه شده در روز نباید از یک نوع میوه باشد و بهتر است تنوع رعایت شود. به عنوان مثال يك قاچ هندوانه و يك عدد سیب کوچک و نصف لیوان آب پرتغال معادل 3 واحد میوه در روز است.»
رحمانی در پایان گفت:« همچنین نباید 2 تا 3 واحد میوه را پشت سرهم در یک وعده مصرف کرد. توصیه این است میوه ها در بین وعده های غذایی مصرف شود به عنوان مثال بهتر است یک واحد میوه را در میان وعده صبح مصرف کرد و دو واحد دیگر را در میان وعده بعدازظهر و با لااقل دو ساعت فاصله از هم مصرف کرد.»
جدول راهنمای میزان مصرف هر نوع میوه
جدول راهنمای میزان مصرف هر نوع میوه
جدول راهنمای میزان مصرف هر نوع میوه
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.76606s, 18q