ايجاد تغييرات ساده در شيوه زندگي، خطر ابتلا به سرطان سينه را كاهش مي‌دهد

۱۳۸۶/۰۷/۰۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7567
ايجاد تغييرات ساده در شيوه زندگي، خطر ابتلا به سرطان سينه را كاهش مي‌دهد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از بي‌بي‌سي، مركز تحقيقات سرطان در انگليس اعلام كرد توقف هورمون درماني، ورزش و كاهش چاقي مي‌تواند به پيشگيري از ابتلاي پنج هزار و ‪ ۷۰۰‬تن يا يك دهم موارد ابتلا به سرطان سينه در سال كمك كند.

محققان معتقدند، اين ميزان در دهه گذشته ‪ ۱۲‬درصد افزايش يافته است و انتظار مي‌رود، همچنان افزايش يابد.

با اين حال، پير شدن همچنان بزرگترين خطر است و پزشكان از زنان مي‌خواهند براي غربالگري به متخصصان مراجعه كنند.

پروفسور "ماكس پاركين" در جديدترين تحقيقات انجام شده در زمينه سرطان سينه، پيش بيني كرده است در صورتي كه زنان در شيوه زندگي خود تغييراتي ايجاد نكنند، تا سال ‪ ۵۸ ،۲۰۲۴‬هزار تن در سال به سرطان‌سينه مبتلا مي‌شوند.

اين ميزان در سال گذشته ‪ ۴۴‬هزار تن بود.

وي افزود اگر زنان از همين اكنون ايجاد تغيير در شيوه زندگي خود را آغاز كنند، تا سال ‪ ۲۰۲۴‬از بروز يك دهم موارد ابتلا به سرطان پيشگيري به عمل مي‌آيد.

وي، "توقف استفاده از هورمون درماني جايگزين (‪" ،"(HRT‬كاهش چاقي تا ميزان ‪" ،"۱۹۸۰‬افزايش ورزش"، "توقف مصرف الكل"، "افزايش تغذيه نوزاد با شير مادر" را پنج تغيير عمده در شيوه زندگي عنوان كرد كه مي‌تواند از ابتلا پنج هزار و ‪ ۷۰۰‬تن به سرطان سينه تا سال ‪ ۲۰۲۴‬پيشگيري كند.

استفاده طولاني مدت از درمان هورمون جايگزين بعنوان يكي از مهمترين عوامل خطر در شيوه زندگي شناسايي شده است و پروفسور پاركين اميدوار است روند كاهش استفاده از اين شيوه درماني طي پنج سال آينده ادامه يابد.

وي با اشاره به اين كه اكنون ‪ ۲۳‬درصد زنان انگليسي چاق هستند، گفت چاقي زنان در اين كشور بايد به ميزان ‪ ۱۹۸۰‬كه تنها ‪ ۸‬درصد زنان چاق بودند، بازگردد.

تغيير ديگري كه خطر ابتلا به سرطان سينه را براي تمامي زنان كاهش مي‌دهد ورزش كردن دستكم پنج بار در هفته و هر بار به مدت ‪ ۳۰‬دقيقه در طول سه سال آينده است.

پاركين همچنين از زنان مي‌خواهد نوزادان خود را به مدت شش ماه با شير مادر تغذيه كنند.

 

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.50537s, 18q