سازمان ملل پیش‌بینی کرد:

جمعیت جهان تا سال 2050 به 9.6 میلیارد نفر می‌رسد

۱۳۹۲/۰۳/۲۴ - ۱۳:۴۵ - کد خبر: 75807
جمعیت جهان تا سال 2050 به 9.6 میلیارد نفر می‌رسد
سلامت نیوز:سازمان ملل در گزارش جدیدی پیش‌بینی کرد که جمعیت جهان طی 12 سال آینده یک میلیون نفر افزایش خواهد یافت و نیز تا سال 2050 میلادی به 9.6 میلیارد تن خواهد رسید.

به گزارش  سلامت نیوز به نقل ا زپانا، در گزارش سازمان ملل آمده است: جمعیت فعلی جهان 7.2 میلیارد نفر است و تا سال 2050 میلادی به 9.6 تن افزایش خواهد یافت که این افزایش جمعیت عمدتا در کشورهای در حال توسعه اتفاق می‌افتد.
 

معاون دبیر کل سازمان ملل در امور اجتماعی و اقتصادی گفت: اگرچه رشد جمعیت در کل جهان روند کاهشی خواهد داشت اما این گزارش گوشزد می‌کند که افزایش جمعیت در برخی کشورهای در حال توسعه به خصوص در آفریقا به شدت روند رو به رشدی را طی می‌کند.
 

در این گزارش همچنین آمده است: جمعیت مناطق توسعه یافته نسبتا بدون تغییر می‌ماند و از میزان فعلی تا سال 2050 میلادی به حدود 1.3 میلیارد نفر می‌رسد اما در 49 کشور که کمترین میزان توسعه را دارند، نرخ جمعیت دو برابر می‌شود و در سال 2050 میلادی به 1.8 میلیارد نفر می‌رسد.
 

«جان ویلموت»، مدیر جمعیت‌شناسی امور اقتصادی – اجتماعی سازمان ملل نیز گفت: در حالی که هم‌اکنون کاهش سریع میانگین جمعیت کودکان در ازای هر زن در کشورهای بزرگ در حال توسعه همچون چین، هند،‌ اندونزی و برزیل مشاهده می‌شود،‌ پیش‌بینی‌ شده که طی چند دهه آتی این آمار در کشورهایی با نرخ بالای بارداری مانند نیجر، نیجریه، کنگو، اتیوپی و اوگاندا رشد سریع و چشمگیری خواهد داشت.

وی اظهار داشت: تغییرات در نرخ باروری طی چند دهه آینده پیامد اصلی توزیع، ساختار و آمار جمعیتی در بلندمدت است.
 

این سازمان همچنین پیش‌بینی کرده است که هند به بزرگترین کشور جهان تبدیل شود و جمعیت آن تا سال 2028 میلادی از جمعیت چین نیز فراتر رود.
 
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.26717s, 18q