دمای هوای پایتخت به 38درجه می‌رسد

۱۳۹۲/۰۳/۲۴ - ۱۳:۵۳ - کد خبر: 75813
سلامت نیوز: کارشناس ارشد هواشناسی با بیان اینکه تابستان سال جاری نسبت به شرایط عادی نیم تا 1.5درجه گرمتر خواهد شد، گفت: دمای هوای تهران طی 2 روز آینده به 38درجه سانتی گراد می‌رسد.
محمد اصغری در گفت‌وگو با پانا  با اشاره به روند افزایشی دمای هوا در کل کشور، اظهارداشت: دمای هوا در تهران نیز با روندی افزایشی همراه است به طوریکه پیش‌بینی می‌شود دمای هوای تهران طی 2روز آینده به 38درجه سانتی‌گراد برسد.

کارشناس ارشد هواشناسی افزود: تا نیمه هفته آینده شاهد روند افزایشی دمای هوا در کل کشور خواهیم بود به طوری‌که می‌توان گفت که پدیده جوی ملموس طی کشور تا اوایل هفته آتی افزایش دمای هوا خواهد بود.

وی با بیان اینکه در جنوب شرق کشور شاهد پدیده بارندگی خواهیم بود، بیان داشت: در شمال سیستان‌و بلوچستان و جنوب خراسان جنوبی طی 3روز آینده وزش باد رخ می‌دهد.

به گفته وی، پدیده‌های جوی مزبور طی 3 روز آینده در نقاط مختلف کشور رخ خواهد داد.

اصغری ادامه داد: طی 3 روز آینده سواحل استان بوشهر نیز مواج پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی در ادامه به پیش‌بینی فصلی برای تابستان امسال پرداخت و بیان داشت: نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی حاکی از آن است که تابستان سال جاری نیم تا 1.5درجه سانتی‌گراد نسبت به شرایط عادی گرمتر می‌شود.

اصغری اضافه کرد: این درحالی است که در تابستان امسال بارندگی قابل توجهی در کشور نخواهیم داشت با این حال مقدار بارش باران نسبت به شرایط عادی نرمال پیش‌بینی می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.68314s, 18q