ريیس مرکز تحقیقات گوارش و کبد؛

فست فود متهم اصلی ایجاد کبد چرب

۱۳۹۲/۰۳/۲۴ - ۱۳:۵۴ - کد خبر: 75814
سلامت نیوز: طبق گفته متخصصان، دلیل افزایش شیوع کبد چرب مصرف فست فودها و دریافت کالری اضافی توسط افراد است.

دکتر محمدرضا زالی رئیس مرکز تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: علت ایجاد کبد چرب عدم تحرک و مصرف کالری اضافه بر نیاز بدن است که این امر موجب چاقی می شود و همین چاقی خود عامل اصلی در بروز این بیماری است.

وی با بیان اینکه چاقی به دو صورت شکمی در مردان و چاقی شکم و پایین تنه در زنان خودش را نشان می دهد عنوان کرد: وقتی چربی در نواحی بدن تجمع پیدا کند باعث رسوب چربی در کبد می شود.

زالی در خصوص اینکه چرا فست فودها متهم اصلی ایجاد کبد چرب هستند گفت: چون این غذاها دارای کالری زیادی هستند و بدن افراد جامعه با این بی تحرکی ها نمی تواند آنها را بسوزاند بنابراین در بدن ذخیره می شوند و فرد مستعد ابتلا به بیماری های مختلف از جمله کبد چرب می کنند.

رییس مرکز تحقیقات گوارش و کبد اظهار داشت: کبد چرب هیچ علایمی ندارد و افراد باید بدانند که اگر دچار چاقی شکمی و اضافه وزن بیش از حد هستند حتما کبدشان چرب است ، باید توجه داشت که این بیماری تنها با ورزش، کاهش وزن و مصرف کافی کالری و کاهش مصرف روغن ها بهبود می یابد.

زالی با تاکید بر اینکه مبتلایان به دیابت و کلسترول در معرض ابتلا به کبد چرب قرار دارند خاطرنشان کرد: هیچ دارویی نمی تواند کبد چرب را درمان کند و فقط با اصلاح روش زندگی می توان به درمان آن پرداخت.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.97721s, 18q