تاراج سلامت مردم با گوشت‌های آلوده وارداتی

۱۳۹۲/۰۳/۲۴ - ۱۳:۵۹ - کد خبر: 75816
تاراج سلامت مردم با گوشت‌های آلوده وارداتی
سلامت نیوز: عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه  طی نشدن مراحل تأیید سلامت گوشت و مواد پروتئینی و عرضه در بین مردم معضلی است که سودجویان به بازار تحمیل کرده و به این ترتیب سلامت افراد را قربانی اهداف خود می‌کنند، گفت: واردات گوشت آلوده و خروج غیر قانونی دام زنده از کشور نتیجه ضعف مدیریت و کنترل مرزهااست.
هدایت‌الله میرمرادزهی در گفت و گو با خانه ملت، با بیان اینکه وظیفه قرنطیه کردن دام برای ورود به کشور برعهده وزارت جهاد ‌کشاورزی و سازمان دامپزشکی کشور است، افزود: سلامت افراد در جامعه نباید با ورود مواد پروتئینی آلوده در غفلت مسئولان به خطر بیفتد.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر این مطلب که واردات دام از کشورهای خارجی باید بر اساس قوانین تعریف شده صورت بگیرد، تصریح کرد: قرنطیه کردن دام یکی از راه‌هایی است که از شیوع بیماری در کشور در اثر استفاده از گوشت آلوده جلوگیری می‌کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه واردات گوشت به کشور باید با در نظر گرفتن شرایط کاملا بهداشتی صورت بگیرد، گفت: قرنطیه دامی فرصتی است که اگر از سوی مسئولان و متولیان جدی گرفته شود احتمال ورود گوشت آلوده به کشور را صفر می کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: هر نوع گوشت یا دام زنده وارداتی به کشور پس از تأیید سلامت از سوی سازمان متولی باید در بین مردم توزیع شود.

وی با اشاره به دلالان موجود در بازار و فعالیت های سود‌جویانه آنان، تصریح کرد: طی نشدن مراحل تأیید سلامت گوشت و مواد پروتئینی و عرضه در بین مردم معضلی است که سودجویان به بازار تحمیل کرده و به این ترتیب سلامت افراد را قربانی اهداف خود می‌کنند.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی در مجلس، با بیان اینکه مرز‌های کشور باید از سوی مسئولان به شدت کنترل شوند، گفت: واردات گوشت آلوده و خروج غیر قانونی دام زنده از کشور نتیجه ضعف مدیریت و کنترل مرزهااست.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به برخی از بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان، افزود: سازمان دامپزشکی نباید برای سود‌بردن بیشتر در امر تجارت بیماری را در بین مردم با ورود دام یا گوشت آلوده ترویج کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه باید به تولیدات داخل بها داده و با حمایت از این بخش اجازه رشد اقتصادی به کشور داده شود، افزود: ظرفیت کشور برای پرورش دام با گوشت با کیفیت به حدی است که نیاز به واردات در صورت رسیدن به خودکفایی دیگر نخواهد بود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.7405s, 18q