ارتباط «سندرم پای بی‌قرار» با مرگ زودرس در مردان

۱۳۹۲/۰۳/۲۵ - ۱۱:۴۹ - کد خبر: 75850

سلامت نیوز : نتایج یک مطالعه جدید نشان داد مردانی که از «سندرم پای بی‌قرار» رنج می‌برند، بیشتر در معرض خطر مرگ زودرس هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ سندرم پای بی‌قرار که مشخصه آن، تمایل شدید برای حرکت دادن پاها است به احساس سوزش و کشیدگی در پاها می‌انجامد و علائم آن معمولا در شب تشدید می‌شود.

در این مطالعه که از سوی گروهی از پزشکان دانشگاه پزشکی هاروارد انجام گرفت، 18 هزار و 425 مرد با متوسط سن 67 سال تحت آزمایش قرار گرفتند که هیچ‌کدام به بیماری‌های مزمنی چون دیابت، نارسایی کلیوی و یا التهاب مفاصل مبتلا نبودند.

همچنین یک گروه 690 نفری دیگر که از این بیماری‌ها رنج می‌بردند نیز تحت مطالعه قرار گرفتند. ابتلا به این بیماری‌های مزمن در گروه دوم موجب می‌شد که علائم سندرم پای بی‌قرار در آنان وخیم‌تر نشان داده شود.

در این مطالعه آشکار شد مردان مبتلا به سندرم پای بی‌قرار در مقایسه با مردان سالم نزدیک به 40 درصد بیشتر در معرض مرگ زودرس هستند.

از سوی دیگر زمانی که این متخصصان، فاکتوری چون بیمار‌های مزمن مانند سرطان، امراض قلبی و فشارخون بالا را از آزمایشات خود حذف کردند دریافتند که وقتی مردان به این قبیل امراض مزمن دچار نیستند، احتمال مرگ زودرس در گروه‌های مبتلا به سندرم پای بی‌قرار 92 درصد بیشتر از مردانی است که به این سندرم مبتلا نیستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13992s, 18q