اختصاص درآمد 2/5 میلیاردی با رونق گردشگری سلامت

۱۳۹۲/۰۳/۲۵ - ۱۵:۴۲ - کد خبر: 75892
سلامت نیوز : دكتر حسن راشكی، دبیر كمیته گردشگری وزارت بهداشت و درمان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: در حال حاضر سالانه 300 تا 400 هزار گردشگر سلامت وارد كشور می شوند كه اگر از 40 تا 60 درصد ظرفیت خالی بیمارستان های خصوصی و 10 درصد ظرفیت بیمارستان های دولتی استفاده كنیم و با احتساب اینكه هر بیمار 4 تا 5 هزار دلار سود خالص برای كشور درآمد داشته باشد می توانیم 1 تا 2/5 میلیارد دلار در سال برای كشور درآمد زایی داشته باشند.

وی افزود: ما در وزارت بهداشت به دنبال ایجاد ساختار هستیم تا در مراكز درمانی پیاده كنیم كه اگر این ساختارها به درستی اجرا شود می توانیم درآمد بیشتری از این حوزه گردشگری سلامت برای كشور متصور شویم.

راشكی با بیان این آژانس های مسافرتی اثر به سزایی در جذب گردشگری سلامت دارند عنوان كرد: ولی متاسفانه آژانس ها از گردشگر سلامت شناخت خوبی ندارند چرا كه بیشتر آنها یك طرفه یعنی در بحث خروج عمل می كنند و به همین خاطر در گردشگر سلامت موفق نیستیم.

وی اظهار داشت: ما ساختار پذریش خاصی برای بیماران خارجی نداریم در واقع همانطور كه بیماران ایرانی پذیرش می شوند بیماران خارجی هم پذیرش می شوند، بنابراین باید فرآیند پذیرش را درست كنیم كه این امر از طریق آموزش به آژانس های مسافرتی در جذب گردشگر سلامت و ایجاد ساختار درست انجام پذیر است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.01678s, 18q