صدور کارت یارانه‌ی دارو برای بیماران صعب‌العلاج کرمانشاه

۱۳۹۲/۰۳/۲۶ - ۱۴:۱۱ - کد خبر: 75953

سلامت نیوز : معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از صدور کارت یارانه‌ی دارو برای بیماران صعب‌العلاج خبر داد.

دکتر «قباد محمدی» در گفت‌وگو با (ایسنا)، اظهار کرد: سازمان غذا و دارو برای کاهش فشار بر روی بیماران صعب‌العلاج نسبت به صدور کارت یارانه دارو برای آنها اقدام کرده است.

محمدی با بیان این‌که هم‌اکنون به هر بیمار صعب‌العلاج و سرطانی سالانه تا سقف شش میلیون تومان یارانه دارو پرداخت می‌شود، تصریح کرد: از این پس با صدور کارت، مبلغ یارانه دارو به حساب آنها واریز می‌شود.

به گفته‌ی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، تا پیش از صدور این کارت‌ها، دارو با یارانه وارد می‌شد و این داروها را برخی افراد با دفترچه تهیه کرده و در بازار آزاد می‌فروختند که برای جلوگیری از این مساله از این پس، کارت‌های یارانه دارو برای بیماران خاص صادر می‌شود.

وی افزود: مبلغ عمده‌ی قیمت‌های داروی این بیماران با داشتن این کارت‌ها توسط دولت پرداخت می‌شود که این مبلغ هنوز اعلام نشده است.

به گفته‌ی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، هم‌اکنون این کارت‌ها تنها برای بیماران پیوند کلیه صادر شده است و صدور کارت برای بقیه‌ی بیماران نیز تا دو ماه آینده توسط سازمان غذا و دارو انجام می‌شود.

وی یادآور شد: صدور کارت یارانه‌ی دارو برای بیماران خاص هم‌اکنون به صورت پایلوت در دو استان آذربایجان‌غربی و یزد انجام شده است که پس از این صدور کارت برای بقیه‌ی استان‌ها تا دو ماه آینده انجام می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.42687s, 18q