داروی موثر برای پیشگیری از ایدز در معتادان تزریقی

۱۳۹۲/۰۳/۲۶ - ۱۴:۱۸ - کد خبر: 75962

سلامت نیوز :کارشناسان علوم پزشکی و سلامت در آمریکا مصرف داروی جدید پیشگیری از ایدز را برای معتادان تزریقی نیز تایید کرده‌ و اظهار داشتند که این دارو می‌تواند احتمال آلوده شدن به عفونت ایدز را تا 50 درصد در این افراد کاهش دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ این داروی «ضدبازگشت ویروس ایدز» موسوم به tenofovir که برای برخی گروه‌های پرخطر دیگر نظیر همجنس‌گرایان هم تجویز می‌شود می‌تواند برای کنترل ایدز در معتادان تزریقی هروئین و متامفتامین نیز موثر باشد.

بر اساس مطالعه انجام شده توسط محققان مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا و دولت تایلند، مصرف داروی tenofovir باید به طور روزانه برای معتادان به مواد مخدر تزریقی، تجویز شود.

برای انجام این مطالعه بیش از 2400 مصرف کننده مواد مخدر در بانکوک مورد بررسی قرار گرفتند که به نیمی از آنان داروی tenofovir و به نیمی دیگر یک دارونما داده شد.

همچنین در مدت زمان انجام این بررسی گروهی از بیماران از داروهای پیشگیری کننده ایدز استفاده کردند. ادامه بررسی‌ها تایید کرد افرادی که دارونما مصرف کرده بودند به ویروس ایدز آلوده شدند. نتایج آزمایش‌های فوق تایید کرد که این دارو احتمال ابتلا به ایدز را در این گروه پرخطر تا 50 درصد کاهش می‌دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.33588s, 18q