سهمیه‌بندی داروهای ترک‌ اعتیاد صحت ندارد

۱۳۹۲/۰۳/۲۷ - ۱۲:۱۲ - کد خبر: 76061

سلامت نیوز : معاون داروی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تکذیب اخباری مبنی بر افزایش چند برابری قیمت داروهای مخدر، عنوان کرد: بوپرنورفین و متادون داروهای تولید داخل هستند و قیمت آنها تنها 50 درصد افزایش یافته است.

دکتر شمسعلی رضازاده در گفت‌وگو با (ایسنا)، با عدم تایید اظهارات مدیر کل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی، عنوان کرد: کاهش اثربخشی داروهای مخدر و رقیق کردن شربت‌های متادون صحت ندارد.

وی ادامه داد: داروهای مخدر همگی بر اساس استانداردها ساخته می‌شوند و کیفیت آنها در حال حاضر با کیفیت آنها در گذشته هیچ تفاوتی ندارد.

معاون سازمان غذا و دارو همچنین درباره سهمیه‌بندی داروهای مخدر به علت بروز کمبودهایی در زمینه تهیه مواداولیه مورد نیاز برای تولید این داروها، گفت: آمار و میزان مصرف داروهای مخدر مشخص بوده و همیشه سهمیه‌بندی شده توزیع می‌شوند و هیچ‌گاه به صورت آزاد در دسترس قرار نمی‌گیرند.

وی افزود: اگر تغییری در نحوه توزیع داروهای مخدر به وجود آمده است و به جای توزیع ماهانه به صورت هفتگی در اختیار مراکز قرار می‌گیرند، ارتباطی با کمبودها ندارد و مربوط به سیاست‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

رضازاده در پایان تاکید کرد: در حال حاضر کمبودی در خصوص داروهای مخدر نداریم و روال تولید این داروها به حالت عادی بازگشته و در مراکز ترک اعتیاد توزیع می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.35166s, 18q