توقف بحران خشكی دریاچه ارومیه

۱۳۹۲/۰۳/۲۷ - ۱۲:۱۳ - کد خبر: 76064
سلامت نیوز : نماینده استان آذربایجان غربی در شورای عالی استان‌ها، گفت: ‌ بحران خشکی آب دریاچه ارومیه متوقف شده است و در مقایسه با سال گذشته شاهد افزایش آب دریاچه ارومیه هستیم.

"رسول اصغرزاده" در گفت‌و‌گو با ایلنا، با بیان اینکه روند کاهش آب دریاچه ارومیه متوقف شده است، افزود: با افزایش باران در فصل آبی شاهد روند کاهش آب دریاچه هستیم به طوری که کاهش آب دریاچه متوقف شده است.

وی با بیان اینکه باید دید که روند تبخیر آب دریاچه در فصل گرما چگونه خواهد بود، تصریح کرد: از ۱۲ سال پیش به دلیل کاهش بارندگی شاهد کم شدن آب دریاچه ارومیه بودیم اما با پیش بینی بارش باران در سال آبی امسال از این رو می‌توانیم امیدوار باشیم که روند کاهش متوقف شود.

نماینده استان آذربایجان غربی در شورای عالی استان‌ها، با اشاره به اینکه در سال گذشته بودجه مناسبی برای جلوگیری از خشک شدن آب دریاچه ارومیه تصویب شد، تاکید کرد: بحران خشکی آب دریاچه ارومیه متوقف شده است و در مقایسه با سال گذاشته شاهد افزایش آب دریاچه ارومیه هستیم.

اصغرزاده، با اشاره به اینکه از علاوه بر اینکه در فصل ابی خوبی قرار گرفته‌ایم از دو فاز آب به درون دریاچه هدایت می‌شود، تصریح کرد: اگر روند توجه به دریاچه ارومیه ادامه یابد در چند سال آینده بحران دریاچه ارومیه کمتر می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.64758s, 18q