اختصاص ارز دارو به روال عادی بازگشت/ کمبود نقدینگی شرکت‌های دارویی بعد از تغییر نرخ ارز

۱۳۹۲/۰۳/۲۷ - ۱۶:۰۰ - کد خبر: 76082
سلامت نیوز : عباس حاجی آخوندی، افزود: با عنایت دولت و بانک مرکزی سازمان غذا و دارو، به روز از حمایتهای ارزی بهره‌مند می‌شود، به طوری که از اواسط اردیبهشت امسال تاکنون 650 میلیون دلار ارز به دارو اختصاص یافته است.

320 میلیون دلار ارز دارو عملیاتی شده است

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی افزود: البته این اختصاص ارز برای عملیاتی شدن پروسه‌ای را باید طی کند که تاکنون 320 میلیون دلار آن عملیاتی شده است.

وی ادامه داد: ارز دارو فقط مختص داروهای وارداتی نیست و تولیدکنندگان مواد اولیه برای تولید دارو در کشور نیز به این ارز نیاز دارند.

حاجی آخوندی بیان داشت: با توجه به اختصاص مرتب ارز هم اکنون تدابیر لازم برای ادامه روند چرخه تولید و چرخه تأمین دارو در سازمان غذا و دارو، آغاز شده است.

مشکل ترخیص دارو در گمرک به دلیل تفاوت مبلغ ارز مرجع و مبادلاتی

حاجی آخوندی در خصوص بحث دپو شدن دارو در گمرک نیز بیان داشت: داروی دپو شده در گمرک وجود ندارد ولی برخی صاحبان داروهای موجود در گمرک به دلیل تفاوت مبلغ ارز مرجع و  مبادلاتی برای ترخیص داروهایشان به مشکلاتی برخورده‌اند که در حال رایزنی برای مرتفع کردن آن هستیم.

وی در توضیح مشکل این افراد، گفت: این افراد فکر می‌کردند برای ترخیص دارویشان ارز مرجع دریافت می‌کنند ولی با اختصاص ارز مبادلاتی به دارو، تفاوت مبالغ ترخیص ارقام میلیاردی می‌شود و این عده کمی دچار کمبود نقدینگی شده‌اند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.53362s, 18q