تخصیص 650 میلیون دلار ارز برای دارو از اردیبهشت امسال تاکنون

۱۳۹۲/۰۳/۲۷ - ۱۶:۰۸ - کد خبر: 76085

سلامت نیوز :رییس سازمان غذا و داور از اختصاص 650 میلیون دلار ارز دارویی از اواسط اردیبهشت امسال تاکنون از سوی بانک مرکزی خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ عباس حاجی آخوندی در این باره گفت: با عنایت دولت و بانک مرکزی، سازمان غذا و دارو از حمایت‌های ارزی بهره‌مند می‌شود، به طوری که از اواسط اردیبهشت امسال تاکنون 650 میلیون دلار ارز به دارو اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه البته عملیاتی شدن تخصیص این میزان ار ارز نیازمند طی پروسه‌ایی است، عنوان کرد: تاکنون 320 میلیون دلاراز این میزان عملیاتی شده است.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: ارز دارو فقط مختص داروهای وارداتی نیست و تولیدکنندگان مواد اولیه برای تولید دارو در کشور نیز به این ارز نیاز دارند.

به گفته حاجی آخوندی با توجه به اختصاص مرتب ارز، هم اکنون تدابیر لازم برای ادامه روند چرخه تولید و تامین دارو آغاز شده است.

داروی دپو شده در گمرک وجود ندارد

رییس سازمان غذا و دارو درباره داروهایی که در گمرک‌ مانده‌اند نیز توضیح داد: داروی دپو شده در گمرکات وجود ندارد ولی برخی صاحبان داروهای موجود در گمرک به دلیل تفاوت مبلغ ارز مرجع و مبادلاتی برای ترخیص داروهایشان به مشکلاتی برخورده‌اند که در حال رایزنی برای مرتفع کردن آن هستیم.

وی ادامه داد: این افراد تصور می‌کردند برای ترخیص دارویشان ارز مرجع دریافت می‌کنند ولی با اختصاص ارز مبادلاتی به دارو، تفاوت مبالغ ترخیص ارقام میلیاردی می‌شود و این عده کمی دچار کمبود نقدینگی شده‌اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12286s, 18q