طب سنتی می تواند از عوارض داروهای شیمیایی جلوگیری کند

۱۳۹۲/۰۳/۲۷ - ۱۶:۳۴ - کد خبر: 76092
سلامت نیوز : عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه با جایگزینی طب سنتی با روشهای درمانی مدرن، می‌توان از عوارض داروهای شیمیایی جلوگیری کرد، گفت: پیوند مشترک طب سنتی و روشهای درمانی نوین به طور قطع تحولی در نظام سلامت کشور ایجاد خواهد کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ دکتر عابد فتاحی در مورد ورود طب سنتی به نظام سلامت، افزود: ایران کشوری باستانی و کهن است که از گونه‌های گیاهی با خاصیت دارویی بسیار غنی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه اکثر کشورهای دنیا به ویژه غرب، خواهان ورود طب سنتی از کشورهایی مثل ایران، چین و یونان به اروپا هستند، ادامه داد: امروزه باید به طب سنتی نگاهی درمانی داشت چراکه این روش درمانی از گذشته مورد استفاده جوامع انسانی بوده است.

فتاحی با بیان اینکه استفاده از روش درمانی به شیوه طب سنتی اصلا قابل چشم پوشی نیست، تصریح کرد: خوشبختانه حدود ۲ الی ۳ سالی است که در حوزه طب سنتی به عنوان روش‌های مکمل پزشکی در دانشگاه طب سنتی پژوهش‌های خوبی آغاز شده که انتظار داریم با تلاشهای بیشتر در این روش درمانی کهن، ایران جزء رده‌های اول دنیا باشد.

وی، با یادآوری عوارض درمانی طب مدرن، تاکید کرد: به طور حتم با جایگزینی طب سنتی با روش‌های درمانی مدرن می‌توان از بروز عوارض داروهای شیمیایی جلوگیری کرد.

فتاحی با بیان اینکه طب سنتی ریشه در فرهنگ و آیین اسلامی - ایرانی دارد، ادامه داد: ناگفته نماند که لازم است نتایج درمانی طب سنتی سنجیده شود چراکه در غیر این صورت از روش‌های درمان طب نوین عقب خواهیم ماند.

وی با بیان اینکه مردم پذیرای ورود طب سنتی به نظام سلامت هستند، تاکید کرد: بدیهی است اگر دهکده طب سنتی ایجاد شود موفقیت‌های زیادی در این عرصه به وجود می‌آید چراکه این موضوع سرآغاز ایجاد روشی درمانی جدید در عرصه پزشکی است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ضرورت انجام تحقیق و پژوهش دانشجویان پزشکی نسبت به روشهای درمانی طب سنتی، گفت: به طور حتم بهبود بیماران، پیوند مشترک بین طب سنتی و روش‌های درمانی نوین است که اگر به آن اهمیت داده شود کاربرد و نتیجه مطلوبی را در پی دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.33934s, 18q