خانه‌ ای بدون سر درد

۱۳۹۲/۰۳/۲۸ - ۰۷:۰۸ - کد خبر: 76108
خانه‌ ای بدون سر درد

سلامت نیوز : حذف عواملی که باعث سردرد می‌شود، یک راه مطمئن برای از بین بردن میگرن و دیگر سردردها می‌باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آرمان ؛ با توجه به بررسی انجام شده در موسسه ملی سردرد، حدود نیمی‌از افرادی که از سردرد رنج می‌برند، چراغ‌های روشن، کامپیوترها و صداهای بلند را مقصر می‌دانند.این عوامل خطر را اگر کم کنیم، هرچند باعث از بین رفتن سردرد نمی‌شود، اما می‌تواند مفید باشد.

چراغ‌های روشن

انواع نورهایی که سردردهای میگرنی را بدتر می‌کنند، شامل نور خورشید، لامپ‌های فلورسنت و نوری که به‌طور مرتب خاموش و روشن (سوسو زدن) می‌شود، است. از انواع نورهای سوسو می‌توان به صفحه کامپیوتر یا تلویزیون اشاره کرد. برای رفع سردرد ناشی از نور: مواقعی که نور آفتاب شدید است، از پرده جلوی پنجره‌ها استفاده کنید. مبلمان خود را طوری بچینید که در مقابل نور ننشینید.لامپ‌های با نور زننده را با لامپ‌های با نور ملایم جایگزین کنید. کاهنده نور در چراغ‌های خود داشته باشید. از صفحه کامپیوتر دور باشید.

عطر و بوهای خانه

بیشتر افراد حساس به بو می‌دانند که بو باعث سردردشان می‌شود، مثل بوی سیگار، بوی محصولات تمیزکننده خانه، دئودورانت ها، اسپری‌های خوشبوکننده هوا، عطرها و شمع‌های معطر. برای کاهش سردرد ناشی از بوها خانه خود را از بوها خالی کنید. شمع‌های معطر، ادکلن و عطر، لوسیون و خوشبوکننده‌های هوا را در داخل خانه استفاده نکنید. از محصولات تمیز کننده بدون بو استفاده کنید. یک تصفیه کننده هوا در منزل خود نصب کنید. اگر کف پوش جدید یا فرش جدیدی را در خانه خود به کار بردید، چند روز از خانه بیرون بروید.

سر و صدای زیاد

سر و صدا هم یکی از عوامل ایجادکننده سردرد است.شما می‌توانید با کاهش سروصدای داخل خانه و جلوگیری از ورود سر و صدای بیرون خانه به داخل، خانه خود را بدون سردرد کنید. برای رفع سردرد ناشی از سروصدا به این توصیه‌ها عمل کنید: پرده‌های ضخیم ممکن است از ورود سر و صدای بیرون به داخل خانه جلوگیری کند. اگر نمی‌توانید از سر و صدا دوری کنید، بهترین کار استفاده از گوشبند می‌باشد. تلویزیون را خاموش کنید. اگر سایر افراد خانواده می‌خواهند تلویزیون تماشا کنند، شما از گوشبند استفاده کنید یا کسانی که می‌خواهند تلویزیون تماشا کنند، می‌توانند از گوشی‌های تقویت کننده استفاده کنند. اتاقی ساکت و دور از سر و صدا داشته باشید.

مواد آلرژی‌زا

مهم‌ترین آلرژن‌های داخل خانه که می‌توانند موجب سردرد شوند، عبارتند از گرد و غبار و کپک‌ها. اگر خواهان خانه‌ای بدون سردرد هستید، گردوغبار و کپک‌ها را با استفاده از این روش‌ها، از خانه خود دور کنید: رطوبت خانه را با استفاده از دستگاه زداینده رطوبت کاهش دهید. بالش و ملحفه خود را در پوشش پلاستیکی قرار دهید. ملحفه، بالشت، روتختی و هر چه که مربوط به رختخواب هست را هفته‌ای یک بار با آب داغ بشویید. دو بار در هفته با یک جاروبرقی دارای فیلتر، خانه خود را جارو کنید. سینک‌ها و هر گونه محیط مرطوبی را تمیز کنید.

استرس

آخرین نکته برای از بین بردن سردرد در داخل خانه، کاهش استرس است، زیرا استرس نیز موجب سردرد می‌شود. با برطرف کردن به‌هم‌ریختگی و شلوغی، خانه خود را از استرس تهی می‌سازید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.74561s, 18q