یارانه های دارو باید به دست بیمه ها برسد

۱۳۹۲/۰۳/۲۸ - ۱۲:۵۲ - کد خبر: 76147
یارانه های دارو باید به دست بیمه ها برسد
سلامت نیوز : عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: منطقی ترین کار ممکن برای کنترل بازار دارو، دادن یارانه به بیمه هاست.

محمد حسین قربانی در گفت‌وگو با ایلنا با بیان اینکه پس از تنظیم بودجه سال 92 شاهد نوسانات بالای ارزی بودیم، گفت: این وضعیت آشفته تامین دارو در کشور را دچار مشکلات بسیاری کرده است.

وی مدیریت غلط ارزی را دلیل این نابسامانی ها دانست و تصریح کرد: دولت با اختصاص دادن ارز 1226 به وارد کننده های دارو روش نامطلوبی را در پیش گرفته است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از جمله وظایف دولت جدید را بیمه کردن همه مردم کشور دانست و افزود: تنها راه منطقی برای بهبود این وضعیت، صرف یارانه های حوزه بهداشت در بیمه هاست تا ‌آنان نیز بتوانند خدمات خود را با تمام قوا به مردم ارائه کنند.

قربانی با بیان اینکه علت رانت خواری های گسترده در شبکه دارو عدم نظارت مستقیم دولت است، افزود: از جمله نتایج این بی توجهی ها ایجاد بازار سیاه مثل ناصرخسرو است و دود تمامی این اتفاقات تنها به چشم مردم می رود.

وی علت سردرگمی‌های حوزه بهداشت و درمان را نبود سیاست های مدون خواند و افزود: با تدبیر، تعقل و بازنگری های به دور از سیاست در حوزه های بهداشت و درمان می توان راه حل مناسبی پیدا کرد.

وی با تاکید بر اینکه انسان سالم، محور توسعه پایدار است، گفت: کمیسیون بهداشت آمادگی کامل خود را به عنوان بازوی دولت برای انتخاب گروه جدید و کارآمد اعلام می دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12189s, 19q