از پروستات مردان چه می دانید؟

۱۳۹۲/۰۳/۲۹ - ۱۶:۴۷ - کد خبر: 76254

سلامت نیوز : پروستات کاملا بی ضرر است اما اغلب سبب مشکلات ادراری در سنین بالاتر می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام نیوز ؛ پروستات غده ای است حدودا به اندازه یک گردو که درست زیر مثانه در مردان قرار دارد و بخشی از سیستم تناسلی مردان را تشکیل می دهد. پروستات در دو مقطع زمانی بزرگ می شود، اولین مقطع اوایل دوران بلوغ و مرحله دوم حدودا از سن ۲۵ سالگی است.

این بزرگ شدن پروستات کاملا بی ضرر است اما اغلب سبب مشکلات ادراری در سنین بالاتر می شود. تا سن ۶۰ سالگی ۸۰ درصد مردان، مشکلات ادراری ناشی از بزرگ شدن پروستات را تجربه می کنند. پروستات غده ای است حدودا به اندازه یک گردو که درست زیر مثانه در مردان قرار دارد و بخشی از سیستم تناسلی مردان را تشکیل می دهد.

پروستات در دو مقطع زمانی بزرگ می شود، اولین مقطع اوایل دوران بلوغ و مرحله دوم حدودا از سن ۲۵ سالگی است. این بزرگ شدن پروستات کاملا بی ضرر است اما اغلب سبب مشکلات ادراری در سنین بالاتر می شود. تا سن ۶۰ سالگی ۸۰ درصد مردان، مشکلات ادراری ناشی از بزرگ شدن پروستات را تجربه می کنند.

درمان های جدید برای BPH

درمان های تحقیقاتی جدید برای رفع علایم بزرگی پروستات (BPH) شامل آسپرین، ویاگرا، بوتوکس و تعدادی داروهای جدید هستند.

هنگامی که این داروها با یکدیگر ترکیب می شوند علایم بیماری را در دو سوم مردان مبتلا به بزرگی پروستات برطرف می کنند.

بوتوکس. این عامل به عنوان یک داروی ضد چروک شناخته شده است اما توانایی بوتوکس (سم بوتولینوم تیپ A) در تضعیف یا فلج کردن عضلات می تواند در انواع بیماری ها کمک کننده باشد. در برخی مردان، تزریق بوتوکس به پروستات علایم BPH و معیارهای کیفیت زندگی را تا یک سال بهبود بخشید.

در یک بررسی، علایم BPH و معیارهای کیفیت زندگی در 76 درصد از مردان دریافت کننده بوتوکس بیش از 30 درصد بهبود یافت. تزریق بوتوکس که با هدایت اولتراسوند انجام می شود و بسیار شبیه بیوپسی پروستات است روشی سریع و بی خطر بوده و هیچ عارضه جانبی قابل توجهی نشان نداده است. مشخص نیست که بوتوکس چگونه بر پروستات اثر می کند اما به نظر می رسد که ساختار داخلی غده را تغییر می دهد.

آسپرین و ایبوپروفن. اخیراً BPH به فهرست رو به رشد بیماری هایی که با التهاب مرتبط هستند اضافه شده است. در حدود نیمی از بافت های پروستات که از طریق بیوپسی یا جراحی خارج شده اند شواهدی از التهاب وجود داشته است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.57412s, 18q