اعتراض انجمن رادیولوژی به بخش نامه جدید وزارت بهداشت

۱۳۹۲/۰۳/۳۱ - ۱۲:۰۸ - کد خبر: 76323
اعتراض انجمن رادیولوژی به بخش نامه جدید وزارت بهداشت
سلامت نیوز: واگذاری انجام اقدامات رادیولوژی ، سونوگرافی ، MIR و CT اسکن به پزشکان عمومی یعنی بازی با جان مردم.

حاجی منصور متخصص رادیولوژی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران  اظهار داشت: متاسفانه وزارت بهداشت بدون در نظر گرفتن قوانین حاکم بر نظام آموزشی کشور و تخصص مورد نیاز در انجام رادیولوژی و MIR در بخش نامه ای جدید اعلام کرده که پزشکان عمومی هم قادر به انجام این اقدامات هستند و 50 درصد دستمزد رادیو لوژیست ها را می توانند دریافت کنند.

 وی گفت: چطور نمی توان انجام یک عمل جراحی را به یک پزشک عمومی سپرد به علت نداشتن تخصص، اما تخصص رادیو لوژیست ها را می توان نادیده گرفت؟

 وی با بیان اینکه باور کردن این بخش نامه برای جامعه رادیولوژی بسیار سخت و تاسف بار است خاطر نشان کرد: اگر تخصص رادیولوژیست ها تا این حد بی کارایی و غیر تخصصی است پس چرا یک رشته دانشگاهی برای آن در نظر گرفته اند که فارغ التحصیلان آن پس از گذراندن آزمون وارد رشته رادیولوژی می شوند.

 وی یاد آور شد: اگر چه ادعا می شود این بخش نامه با هدف رفع کمبود نیاز به رادیولوژیست ها ابلاغ شده است اما تامین نیروی انسانی نباید به قیمت بازی با جان مردم تمام شود و برای مثال اگر زن بارداری بوسیله یک پزشک عمومی سونوگرافی شود که جنین از نقص ساختاری رنج می برد چطور می توان امیدوار بود پزشک عمومی قبل از سه ماهگی جنین ،مشکل را تشخیص دهد و زن باردار قادر به سقط جنین باشد. 
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.72528s, 18q