آفتاب عامل اصلی چروک شدن پوست

حقه محصولات تبلیغاتی ضد چروک/آیا میدانید چرا پوستتان چروک میشود؟

۱۳۹۲/۰۴/۰۱ - ۱۱:۲۹ - کد خبر: 76368
حقه محصولات تبلیغاتی ضد چروک/آیا میدانید چرا پوستتان چروک میشود؟
سلامت نیوز: شاید اگر بفهمید که بیشترین عاملی که در چروک شدن پوست تاثیر دارد آفتاب می باشد و نه بالا رفتن سن یا خشکی پوست و ... تعجب کنید، اما این مساله واقعیت دارد. قرار گرفتن زیاد در معرض تابش آفتاب منجر به چروک شدن پوست می شود بنابراین در معرض آفتاب شدید قرار نگرفتن و استفاده ی روزانه از ضد آفتاب راه بسیار موثری برای جلوگیری از چروک شدن پوست می باشد.

یه گزارش سلامت نیوز استفاده از کرم مرطوب کننده باعث می شوند که چروک ها کمتر به چشم بیایند. متخصصان پوست توصیه می کنند که از کرم های مرطوب کننده استفاده کنیم چرا که آن ها باعث جوانتر به نظر رسیدن می شوند.

یک مرطوب کننده ی خوب می تواند پوست شما را از خشک شدن پوست که منجر به چروک شدن آن می شود، حفظ کند. بسیاری از محصولاتی که قول کاهش چروک ها را در عرض بیست و چهار تا چهل و هشت ساعت می دهند در ترکیبات خود مقدار زیادی مرطوب کننده دارند.

این تصور غلط وجود دارد که زمانی که در منزل هستید نیازی به استفاده از ضد آفتاب وجود ندارد در حالی که پزشکان توصیه می کنند حتی اگر در منزل هستید و کمی در معرض آفتاب قرار دارید از ضد آفتاب با اس پی اف 30 یا بالاتر از آن استفاده کنید چرا که در این صورت پوست شما از پیر شدن زود رس و خطر ابتلا به سرطان مصون می ماند.

یه گزارش سلامت نیوز محصولاتی مانند رتیانیدز، اسیدهای آلفا هیدروکس و اسید آزالئیک نشانه های پیر شدن پوست را پنهان کرده و پوست را جوانتر می کنند. اسیدهای رتیانیک که از ویتامین آ تشکیل شده اند می توانند جلوی پیری زود رس پوست را بگیرند. اسید آزلائیک و آلفا هیدروکس نیز اسیدهایی هستند که میتوانند بسیار موثر واقع شوند.

گاهی وقت ها تغییرات قابل توجه در پوست با تغییراتی که به دلیل بالا رفتن سن در پوست ایجاد می شود اشتباه گرفته می شوند. در حالیکه این تغییرات علائم سرطان پوست هستند، به سادگی نادیده گرفته می شوند در حالی که خطرناک هستند بنابراین مراقب تغییرات قابل توجه در پوست خود باشید.

چروک ها حتی در افرادی که بسیار جوان هستند و مثلا در بیست سالگی خود به سر می برند، دیده می شوند. مطالعات نشان می دهند که افراد سیگاری پوست پیر تر و چروک تری نسبت به دیگران دارند و چروک صورت افراد بیست ساله ی سیگار زیر میکروسکوپ به راحتی قابل مشاهده است. آن ها که سیگار را ترک می کنند چروک های صورتشان از عمق کمتری نسبت به دیگران برخوردار است.

مطالعاتی که در هلند صورت گرفته است نشان می دهد که دور دهان زنان نسبت به مردان زودتر چروک می شود. مردان دور دهانشان غدد عرق بیشتری دارند که باعث می شود این ناحیه از بدن آن ها کمتر چروک شود.

آمار ها نشان می دهند که اگر مساله ی مالی در میان نبود 17 درصد زنان به عمل کشیدگی صورت می پرداختند.

یه گزارش سلامت نیوز زیبایی تنها حساس شدن به پوست نیست. و باید به جنبه های دیگر زیبایی نیز توجه کرد مثلا مطالعات نشان می دهند که پوشیدن لباس قرمز زنان را زمانی که در حال صحبت با همسرشان از طریق وب کم هستند، جذاب تر می کند.

بنابراین با راههایی این چنینی نیز می توان زیباتر و جذاب تر به نظر رسید و نیازی به کشیدگی صورت و این قبیل مسائل نیست.

آرایش خود را با دستمال های مرطوب و شیرپاکن پاک کنید چرا که پاک کردن آرایش با دستمال خشک به ویژه پیرامون چشم باعث چروکی می شود.
محققان می گویند استفاده از کرم های ضد پیری پوست از همان بیست سالگی توصیه می شود چرا که آن ها معتقدند جوان نگه داشتن افراد بسیار آسان تر از جوان کردن و سعی در جوان جلوه دادن آن ها می باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.24148s, 19q