افزايش فشار خون و ريزش موها از عوارض تغذيه غلط در ماه رمضان است

۱۳۸۶/۰۷/۱۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7639
افزايش فشار خون و ريزش موها از عوارض تغذيه غلط در ماه رمضان است

برليانت بزرگمهر دبير انجمن تغذيه ايران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: تغذيه در ماه رمضان بايد به گونه‌اي باشد كه بتواند سلامت انسان را كاملا تامين كرده و از بروز اختلالات و مشكلاتي كه به علت تغذيه نامناسب در انسان بروز مي‌كند پيشگيري ‌كند.
وي گفت: پيروي از الگوي غذايي صحيح در ماه رمضان براي افرادي كه عادت به ريزه خواري دارند بسيار مفيد است و مي‌تواند اين عادت ناپسند را در آنان كنترل كرده و از بين ببرد، زيرا اين افراد به علت روزه‌داري نمي‌توانند در طول روز به طور مداوم غذا بخورند و بتدريج در طول ماه رمضان مي‌توانند با اين عادت مبارزه كنند.
مشاور تغذيه و رژيم درماني افزود: چاقي عارضه ديگري است كه با تغذيه صحيح در ماه رمضان و پيروي از برنامه غذايي مناسب مي‌توان با آن مقابله كرد و وزن را به حد متعادل كاهش داد.
وي يبوست، چاقي، لاغري، كاهش قدرت ايمني بدن و آسيب پذيري در برابر بيماري‌ها، سرگيجه و سردرد، عوارض عصبي مانند بي‌حوصلگي، افسردگي، عصبانيت و پرخاشگري، سستي، بي‌حالي، ‌خستگي، كم خوني، افزايش چربي‌هاي نامطلوب خون، سنگ مجاري ادراري، افزايش فشار خون، ريزش موها، خشك شدن و شكنندگي موها و ناخن‌ها و خشكي پوست را از عوامل بروز تغذيه غلط درماه رمضان عنوان كرد و در ادامه به بيماري يبوست در ماه رمضان اشاره كرد و گفت: يبوست از اختلالات شايعي است كه به علت كاهش مصرف آب، كمبود استفاه از ميوه و سبزي و كمبود تحرك جسمي در ماه رمضان ايجاد مي‌شود.
بزرگمهر گفت: برخي از افراد در ماه رمضان به جاي آنكه وزن اضافي خود را از دست دهند دچار افزايش وزن و چاقي مي‌شوند، اين افراد در اين ماه از غذاها يا ميان وعده‌هاي چرب و سرخ‌كرده و موادي مانند حلوا، زولبيا، باميه، انواع شيريني‌ها را زياد مصرف مي کنند كه تعديل در مصرف اين مواد از افزايش وزن جلوگيري مي‌كند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.41558s, 18q