ترميم پارگي قلب بدون عمل جراحي در مشهد انجام شد

۱۳۸۶/۰۷/۱۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7644
ترميم پارگي قلب بدون عمل جراحي در مشهد انجام شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازآستان قدس رضوي، در اين عمل جراحي بيمار كه در پي سكته قلبي دچار عارضه از بين رفتن ديواره بين‌بطني شده بود، از مرگ حتمي نجات يافت.

طي اين اقدام، تيم فوق تخصصي بيمارستان رضوي بدون عمل جراحي قلب باز و با استفاده از روش آنژيوگرافي طي مدت ‪ ۳۰‬دقيقه، اين عمل جراحي را با موفقيت كامل انجام دادند.

آستان قدس رضوي كه بيمارستان فوق تخصصي رضوي وابسته به آن است در گزارش خود اعلام كرد مشابه اين عمل پيش از اين طي دو نوبت در تهران انجام شده اما با موفقيت همراه نبوده است.

رييس بيمارستان رضوي نيز گفت: اين عمل با استفاده از تجهيزات بسيار مدرن در قالب ورود به قلب از طريق شريان و بطور بسته انجام شد و حال بيمار هم‌اكنون كاملا رضايتبخش است.

دكتر سعيد عبدالحسيني در توضيح علت برون اين پارگي در قلب افزود: به دنبال سكته قلبي و به فاصله چند روز ممكن است كه قلب دچار پارگي شود.

وي گفت: حال اين قبيل بيماران معمولا آنقدر بحراني است كه حتي فرصت رساندن آنها به اتاق عمل هم وجود ندارد لذا ضروري است به سرعت و بدون فوت وقت كار درمان انجام و بيمار از مرگ حتمي نجات يابد.

او افزود: بيماران قلبي براي روشن شدن وضعيتشان اغلب بايد آنژيوگرافي شوند و مي‌توان همراه با اين اقدام مشكلات بيمار را نيز برطرف و در كمتر از نيم ساعت بيماري را بهبود بخشيد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.93654s, 18q