آمادگی مشورتی مجلس برای انتخاب وزیر بهداشت دولت جدید

۱۳۹۲/۰۴/۰۲ - ۱۶:۳۹ - کد خبر: 76502
سلامت نیوز : سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از آمادگی اعضای این کمیسیون در مجلس برای مشورت به دولت جدید جهت انتخاب وزیر بهداشت خبر داد.

دکتر محمد حسین قربانی در گفت‌وگو با تسنیم، در تشریح چگونگی اقدامات کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برای انتخاب وزیر بهداشت دولت جدید اظهار داشت: این حق دولت جدید حجة السلام روحانی است که برای انتخاب وزرای کابینه خود به خصوص در زمینه انتخاب وزیر بهداشت جدید افراد مختلفی را در نظر داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز براساس وظایف ذاتی خود این آمادگی را دارد که به دولت جدید برای انتخاب وزیر بهداشت راهنمایی و مشورت لازم را انجام دهد زیرا هماهنگی مجلس با دولت در روند اجرای قوانین بسیار می‌تواند تاثیر گذار باشد که این مقوله در حوزه سلامت نقش خود را بیشتر می‌تواند نشان دهد.

دکتر قربانی خاطرنشان کرد: به هر حال یکی از عوامل مهم توسعه کشورها وجود انسان‌های سالم آن کشورها است و باید مجلس و دولت در حوزه سلامت دست به دست هم گام بر دارند و ما نیز برای هر گونه تحکیم و یاری دولت جدید به خصوص در زمینه بودجه‌ها اعلام آمادگی می‌کنیم و امیدواریم دولت حجة السلام روحانی گام‌های خوبی را در این زمینه بر دارد.

در حال حاضر پس از انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب حجة السلام روحانی به عنوان برگزیده ملت، رایزنی و گمانه زنی‌ها برای تعیین تکلیف کرسی‌های کابینه دولت یازدهم علی الخصوص در حوزه سلامت و انتخاب وزیر بهداشت بسیار جدی شده است و گمانه‌زنی‌ها برای سیزدهمین سکاندار وزارت بهداشت پس از پیروزی انقلاب اسلامی در بین اسامی چون دکتر مسعود پزشکیان، دکتر سیدمحمود طباطبایی، دکتر رضا ملک‌زاده، دکتر علیرضا زالی، دکتر علیرضا مرندی و دکتر صلاح‌الدین دلشاد را شاهد هستیم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.28805s, 18q