تامین ۲۰ هزار عصای سفید برای روشن‌دلان کشور

۱۳۹۲/۰۴/۰۴ - ۱۶:۵۹ - کد خبر: 76614
سلامت نیوز : معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه ارائه تجهیزات و وسایل کمک توانبخشی در اولویت فعالیت‌های این سازمان قرار دارد، گفت: طی سال گذشته، نیاز۲۰ هزار عصای سفید برای روشن‌دلان در سراسر کشور تامین شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم ؛ یحیی سخنگویی، معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشورگفت: توانبخشی باید به صورت فعال انجام شود و خدمات باید در مسیری باشد که شخص مراجعه کننده به لحاظ جسمی و حرفه‌ای به بالاترین درجه امکان برسد.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه یکی از کارهای مهم سازمان بهزیستی شناسایی موانع ورود معلولین به جامعه است، تاکید کرد: ارائه تجهیزات و وسایل کمک توانبخشی در اولویت فعالیت‌هاست.

وی با اشاره به اینکه طی سال گذشته همه هزینه‌ها برای تامین نیاز 20 هزار عصای سفید برای روشن‌دلان سراسر کشور فراهم شد، بیان کرد: توانبخشی کم‌بینایان یکی از فعالیت‌های اصلی است تا از نابیناشدن آنان جلوگیری شود.

سخنگویی، احیای مراکز توانبخشی و طرح دانشگاه ویژه معلولین را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد و گفت: یکی از برنامه‌های توجه به توانبخشی، آموزشی است و تامین شهریه دانشجویان معلول طی سال گذشته به صورت حداکثری تامین شد.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور به تامین هزینه کاشت حلزون شنوایی در کم شنوایان اشاره و تصریح کرد: با وجود اینکه 10 درصد جامعه را معلولین تشکیل می‌دهند، با محدود اعتبارات در این بخش نیز مواجه هستیم.

وی، پایش پرونده‌ها و خارج شدن 33 هزار نفر از چرخه مستمری سازمان بهزیستی و جایگزینی نفرات جدید را یکی از بزرگترین برنامه‌ها عنوان کرد و گفت: با اجرای این پایش صرفه‌جویی وسیعی در امر انجام شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.98201s, 18q