پروژه ناتمامی برای دولت جدید نمی‌گذاریم

۱۳۹۲/۰۴/۰۵ - ۱۶:۲۷ - کد خبر: 76703
سلامت نیوز : مدیر کل روابط عمومی جمعیت هلال احمرگفت: هلال احمر هیچ پروژه بزرگ ناتمامی را برای دولت جدید نمی‌گذارد.

پویا حاجیان در گفت‌وگو با تسنیم، در پاسخ به این پرسش که برنامه‌های کلان هلال‌ احمر بخصوص پروژه‌ها و طرح‌های بزرگ جمعیت با توجه به انتقال دولت جدید در سراسر کشور به چه صورت خواهد بود، اظهار داشت: هلال احمر یک جمعیت منفک از دولت به حساب می‌آید ولی با این حال در تلاشیم تا تمام پروژه‌های بزرگ هلال احمر که 70 درصد کارهای آن صورت پذیرفته است تا پایان سال 92 به پایان برسد.

پایان یافتن تمام پروژه‌های بزرگ هلال احمر تا پایان سال 92

وی با اشاره به برخی از این پروژه‌ها مانند ساخت پایگاه‌های امداد و نجات و اردوگاه‌ها عنوان کرد: البته بسیاری از این پروژه‌ها در هفته هلال‌ احمر در سراسر کشور افتتاح شده است و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

وزیر سابق بهداشت به جلسات شورای عالی نمی‌آید

حاجیان در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه رئیس جمهور نمایندگانی به عنوان اعضای شورای عالی جمعیت هلال احمر انتخاب می‌کنند که وزرای بهداشت و کشور نیز عضو آنان هستند بر این اساس پس از برکناری وزیر بهداشت خانم دکتر وحید دستجردی، آیا وزیر بهداشت جدید در جلسات شورای عالی حضور پیدا می‌کند، افزود:‌ انتخاب این نفرات از طرف رئیس جمهور به عنوان نمایندگان وی در شورای عالی یک مقوله حقیقی است نه حقوقی و همچنان خانم دکتر دستجردی عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر است ولی پس از رفتن از وزارت بهداشت در جلسات شورای عالی دیگر حضور پیدا نکردند.

2میلیون و600هزار نفر عضو جوانان و داوطلب هلال احمر

وی در پاسخ به این پرسش که یکی از سوالاتی که از سال‌هاست در جمعیت هلال احمر مطرح است مبحث تعداد جوانان عضو و داوطلب هلال احمر بوده که از روسای سابق جمعیت هلال احمر همیشه یک آمارهای خاصی را عنوان می‌کردند. آمار دقیق در این زمینه چه تعداد است؟ تصریح کرد: پس از ایجاد بانک اطلاعاتی اعضاء و داوطلبان در جمعیت هلال احمر می‌توانیم اعلام کنیم بر اساس آخرین آمارها 2 میلیون جوان عضو جمعیت هستند و بالغ بر 600 هزار نفر نیز عضو داوطلب وجود دارد.

 

حاجیان در تشریح تفاوت اعضای جوانان و داوطلبان هلال احمر عنوان کرد: جوانان بر اساس سن از 18 تا 29 سال تقسیم‌بندی می شوند که فعالیت‌های آنان در سازمان جوانان تعریف می‌شود و داوطلبان نیز اعضای بالای 29 سال هستند که با تخصص‌های مختلف در سازمان داوطلبان مشارکت دارند.

وی در پاسخ به این پرسش که راه‌اندازی مراکز درمانی جمعیت هلال احمر تا پایان سال به چه صورت خواهد بود، ادامه داد: بیشترین تمرکز در زمینه مراکز درمانی خارج از کشور هلال احمر معطوف به توسعه و بازسازی خواهد بود که در کشورهای آمریکای لاتین از جمله بولیوی و اکوادور این توسعه و بازسازی‌ها را خواهیم داشت.

درخواست‌ برای راه‌اندازی مراکز درمانی جمعیت هلال احمر ایران در کشورهای دنیا

حاجیان ادامه داد: البته درخواست‌ها برای راه‌اندازی مراکز درمانی جمعیت هلال احمر ایران در کشورهای دیگر بسیار است. همانطور که در کنفرانس "منا" که در تهران برگزار شد برخی کشورها درخواست داشتند تا مرکز درمانی هلال احمر ایران در کشورهای آنان راه اندازی شود اما به هر حال راه اندازی این مراکز پروسه‌های خاصی را می‌طلبد زیرا جدا از اینکه جمعیت هلال احمر آن کشور این تقاضا را می‌کند باید وزارت بهداشت کشور مطبوع نیز این مجوزها را ارائه دهد و این درخواست را از ایران داشته باشد.

هیچ خط تولید دارو متوقف نشد/فرآیند تولید سخت تر شده است

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به نوسانات ارز جمعیت هلال احمر به خصوص در حوزه داروسازی چگونه با این مقوله برخورد کرده است، گفت: با توجه به اینکه از سال گذشته با نوسانات ارز و افزایش آن روبرو بودیم و جمعیت هلال احمر نیز از قطب‌های تولید دارو به حساب می‌آید و تولید دارو نیز وابستگی خاصی به ارز دارد ما نیز از این مسائل مستثنی نبودیم ولی توانسته‌ایم با وجود تمام این سختی‌ها وضعیت را مدیریت کنیم و تنها می‌توانم این مسئله را عنوان کنم که هیچکدام از فعالیت‌های داروسازی هلال‌احمر تعطیل نشده است و فقط فرایند کارها سخت‌تر شده است.

حاجیان در پاسخ به این پرسش که شنیده شده است که مرکز پزشکی حج و زیارت طبق سنوات گذشته که برخی هتل‌های کشور عراق را برای ایجاد مراکز درمانی اجاره می‌کرد در اقدامی جدید به خریداری بخشی از هتل‌ها اقدام کرده است، این مسئله چقدر صحت دارد و هدف از این کار چیست؟ خاطرنشان کرد: این مسئله را باید بنده پیگیری کنم چون در حال حاضر در جریان این مقوله نیستم ولی به محض پیگیری‌های لازم پاسخ این مسئله را عنوان خواهم کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.53513s, 18q