وزارت بهداشت به فردی با تجربه مدیریتی نیاز دارد

۱۳۹۲/۰۴/۰۶ - ۱۲:۰۸ - کد خبر: 76733
وزارت بهداشت به فردی با تجربه مدیریتی نیاز دارد
سلامت نیوز : نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بیشتر مدیرانی که در این چندسال در وزارت بهداشت انتخاب شدند سابقه کاری نداشتند لذا در اجرای برنامه های خود دست به آزمون و خطا می زدند.

دکتر مراد هاشم زهی در گفت و گو با تسنیم با اعلام مطلب فوق درخصوص ویژگی های وزیر بهداشت دولت یازدهم اظهارداشت : وزیر بهداشت آینده نباید وابستگی به جناحی خاص داشته باشد که بخواهد به سلیقه آنها کار کند بلکه باید یک فرد مستقل با اندیشه مستقل باشد و در دانشگاه ها و بیمارستان ها نیز از افراد شایسته سالار و باتجربه استفاده کند.

نامبرده در پاسخ به این سوال که  تجربه مدیریتی برای وزیر بهداشت آینده چقدر اهمیت دارد، افزود:قطعا دارا بودن تجربه مدیریتی اهمیت بسزایی دارد چرا که بیشتر مدیرانی که در این چندسال در وزارت بهداشت انتخاب شدند سابقه کاری نداشتند لذا برنامه های خود را به صورت آزمایشی پیاده می کردند و در اجرای برنامه های خود دست به آزمون و خطا می زدند که البته برخی از آنها نیز هیچ برنامه ای نداشتند. زمانی که برنامه های این مدیران نتیجه نمی گرفت از کار وزارت برکنار می شدند که موجب ناپایداری مدیریت ها و افزایش نابسامانی های بیشتر بود.

هاشم زهی خاطرنشان ساخت : وزیر بهداشت آینده باید برای خدمت رسانی بهتر به مردم تحولی در بهداشت و درمان ایجاد کند و این تحولات باید نمود داشته باشد چرا که نارضایتی ها از وضعیت نابسامان بهداشت و درمان شدت یافته است.

نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پاسخ به اینکه مهمترین برنامه ای که باید در اولویت کاری وزیر بهداشت آینده قرار گیرد چیست، گفت:وزیر بهداشت آینده باید نگرانی ها در جامعه را از کمبودهای دارویی خصوصا در نقاط محروم که دسترسی به مراکز استان ها ندارند، کاهش دهد چرا که بسیاری از این نگرانی ها خود موجب افزایش بروز بیماری های روحی و روانی می شود.

نامبرده افزود: از دیگر نگرانی ها نبود پزشک متخصص در مناطق محروم است لذا باید استقرار پزشک در مراکز بهداشتی و درمانی روستاها و شهرستان ها در قالب پزشک خانواده یا هر طرح دیگری در همه جای کشور در اولویت کارها باشد. دولت می تواند امتیازاتی را به پزشکان دهد که انگیزه خدمت در مناطق محروم داشته باشند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.72723s, 18q