همسايگان عراق مراقب شيوع وبا در كشورشان باشند

۱۳۸۶/۰۷/۱۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7674
همسايگان عراق مراقب شيوع وبا در كشورشان باشند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، سازمان بهداشت جهاني طي بيانيه‌اي اعلام كرده سفر و تجارت به عراق يا از مناطق مختلف عراق به ساير كشورها به هيچ عنوان توصيه نمي‌شود.

همچنين در اين بيانيه آمده است، تاكنون 3 هزار و389 مورد وبا در عراق گزارش شده و 14 نفر نيز بر اثر اين بيماري جان باخته‌اند.

طبق اين بيانيه، اين بيماري دو هفته پيش به بغداد رسيد و اكنون در استان ديالا كه در همسايگي بغداد است موارد متعددي از اسهال كه به نظر مي‌رسد بر اثر وبا باشد، گزارش شده است.

گفتني است، اين وضعيت تمامي اقدامات پيشگيرانه در اين زمينه را با شكست مواجه ساخته است و به نظر مي‌رسد اين تلاشها هيچ گونه تاثيري در كنترل اين بيماري نداشته‌اند.

همچنين در اين بيانيه آمده است احتمال شيوع وبا در عراق و مناطقي از عراق كه تا كنون به اين بيماري مبتلا نشده‌اند بسيار بالاست.

گفتني است، اين وضعيت تمامي اقدامات پيشگيرانه در اين زمينه را با شكست مواجه ساخته است و به نظر مي رسد اين تلاشها هيچ گونه تاثيري در كنترل اين بيماري نداشته‌اند.

آْژانس سلامت سازمان ملل نيز اعلام كرده، 5 ميليون بسته قرص براي عراق خريداري شده است و دو متخصص اپيدميولوژيست نيز براي كمك به وزارت بهداشت عراق در مبارزه با وبا به عراق فرستاده شده‌اند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.49899s, 18q