با حضور وزیر بهداشت؛

نخستین اتاق تمیز برای تولید مواد اولیه دارویی افتتاح شد

۱۳۹۲/۰۴/۰۷ - ۱۳:۰۴ - کد خبر: 76794
سلامت نیوز: نخستین اتاق تمیز دانشگاه علوم پزشکی شیراز جهت تولید مواد اولیه دارویی با حضور وزیر بهداشت، به بهره برداری رسید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا، محمد حسن طریقت منفرد با حضور در آیین افتتاح پروژه های درمانی و تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، خدمات این دانشگاه در حوزه سلامت را افتخار آمیز دانست و افزود: شیراز همانگونه که از گذشته سابقه دارد در حوزه سلامت، دارای ابتکار و خلاقیت است و راه اندازی پروژه های مختلف درمانی و تحقیقاتی دراین دانشگاه نشان دهنده زحماتی است که در این مرکز کشیده می شود.

وزیر بهداشت اظهار داشت: برج پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز یک پروژه بی نظیر در حوزه سلامت کشور است که برای نخستین بار در کشور، امکان تجمیع مراکز تحقیقاتی این دانشگاه را در کنار بیمارستان نمازی که تیمی از قدیمی ترین مراکز درمانی کشور را داراست، فراهم می کند و این مسئله به ارتقا و گسترش تحقیقات کمک می کند.

طریقت منفرد بیان کرد: جایگاه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با در نظر گرفتن امکانات و اعضای هیئت علمی در کشور اول است زیرا دانشگاههایی هستند که اعضای هیئت علمی و امکانات آنها بیش از 3 برابر شیراز است.

وی گفت: استان فارس در اجرای برنامه پزشک خانواده در کشور پیشتاز است و زحمات زیادی کشیده است.

وزیر بهداشت افزود: با اصلاح اشکالات موجود در شیوه نامه اولیه، اجرای برنامه پزشک خانواده در فارس جایگاه خیلی خوبی در کشور دارد.

طریقت منفرد گفت: شیوه نامه جدید پزشک خانواده مبتنی بر سرانه است که می تواند رضایت بیشتر پزشکان را جلب نماید.

همچنین محمد هادی ایمانیه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در مراسم افتتاح نخستین اتاق تمیز برای تولید مواد اولیه دارویی گفت: در این اتاق تمیز فرآورده های نوترکیب مطابق با قوانین GMP تولید می شود و همچنین درارایه و انجام طرح های تحقیقاتی مربوط به تولید سایر فرآورده های دارویی نو ترکیب مشارکت دارد.

وی افزود: مشارکت در طرحهای تحقیقاتی جهت بهینه سازی روش های تولید با استفاده از فناوری های جدید و امکانات موجود، مشارکت در ارایه آموزش های اولیه حین کار و تخصصی پرسنل و مشارکت در برگزاری سمینارها و کارگاههای آموزشی جهت کل کشور در زمینه موضوعات مرتبط با تولید فرآورده های بیولوژیک از جمله مواردی است که با راه اندازی این مرکز امکان پذیر است.

ایمانیه اظهار داشت: این اتاق تمیز دارای بخشهای تخمیر، تخلیص اولیه و تخلیص می باشد که در هر بخش فعالیت های مختلفی انجام می شود.

وی تصریح کرد: این مرکز در طبقه سوم ساختمان مراکز رشد بایوتکنولوژی و فرآورده های دارویی در محل دانشکده داروسازی شیراز است که با صرف هزینه 2 میلیارد تومان ساخته شده ، در مساحت حدود 300متر مربع فعالیت خود را آغاز کرده است.

 

 
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11701s, 19q