آغاز عملیات اجرایی و بهره‌برداری از 10 پروژه دانشگاه علوم‌ پزشکی شیراز با حضور وزیر بهداشت

۱۳۹۲/۰۴/۰۸ - ۱۱:۴۳ - کد خبر: 76857

سلامت نیوز : وزیر بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی گفت: علی‌رغم آن که تنها 3 درصد از کل امکانات تحقیقی کشور در اختیار این وزارتخانه قرار دارد اما 27 درصد تولیدات علمی کشور توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ محمد حسن طریقت‌ منفرد در آیین آغاز عملیات اجرایی و افتتاح 12 پروژه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، افزود: این میزان تولیدات علمی با وجود امکانات محدود، کاری بزرگ است که تنها با همت و تلاش متخصصان و محققان فعال در حوزه بهداشت و درمان کشور حاصل می‌شود.

وی با اشاره به جایگاه شیراز در عرصه پزشکی و تحقیقات بهداشتی و درمانی در سطح کشور و منطقه، گفت: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای اولین‌بار در کشور زمینه را برای تجمیع امکانات تحقیقاتی در یک مجموعه فراهم کرده است.

طریقت‌ منفرد گفت: ایجاد برج تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز گامی بلند و تاثیرگذار در توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های تحقیقی تاثیرگذار در زمینه بهداشت و درمان در کشور است.

به گزارش ایسنا، استاندار فارس نیز دراین مراسم گفت: ساخت و احداث مجتمع‌های پزشکی و تحقیقاتی یک گام از ایجاد زمینه توسعه فعالیت در این زمینه‌ها به‌شمار می‌رود و گام دیگر تلاش برای تجهیز و فراهم کردن امکانات نرم‌افزاری است.

حسین صادق‌عابدین با تاکید بر لزوم تجهیز سریع برج تحقیقاتی علوم پزشکی شیراز، تصریح کرد: با اعتمادی که به توان و تخصص نیروهای خلاق در علوم پزشکی شیراز وجود داشته و دارد، امیدواریم به‌زودی شاهد ارتقا رتبه این دانشگاه از سوم و دوم به رتبه اول کشور باشیم.

صادق‌عابدین خاطرنشان کرد: ظرفیت و امکانات بسیاری در استان فارس و شیراز وجود دارد و از این جهت هیچ کمبودی نیست، برای پیشرفت و توسعه تنها نیازمند همت نیروی انسانی و مدیریتی هستیم که در این استان به‌ خوبی مشهود است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.73878s, 19q