مهارت تفکر را بیاموزید

بهترين راه درمان افسردگي و فشار رواني

۱۳۹۲/۰۴/۱۰ - ۰۱:۰۲ - کد خبر: 77008
سلامت نیوز :تحقيقات جديد پزشکي نشان مي دهد که تامل و آموختن برخي مهارتهاي تفکر بهترين راه براي درمان افسردگي، نگراني و فشارهاي رواني روزانه است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی رادیو سلامت به گفته پژوهشگران، اين امر همچنين قدرت انسان را در ارتباط گيري با ديگران بالا مي برد. احساس افسردگي را کاهش مي دهد و احساس نگراني، تنش و فشارهاي روزانه را به خود فرد مي شناساند.

اين تحقيقات زير نظر گروهي از پژوهشگران دانشگاه کاليفرنيا در سان فرانسيسکو آمريکا از ۸۲ هزار معلم زن ۲۵ تا ۶۰ سال انجام شد و همه آنها تحت برنامه فشرده انجام برخي از تمرين ها و مهارتهاي تفکر و تامل قرار گرفتند.

پژوهشگران مخصوصاً قشر معلم را براي تحقيقات خود انتخاب کردند زيرا شغل آنها از بيشترين شغل هاي داراي فشار رواني روزانه است و همچنين اين معلم ها مي تواند ساز و کارها و راهبردهاي تعيين شده را فوراً در شغل خود اجرا و آن را همچنين به دانش آموزان منتقل کنند.

نتايج اين تحقيقات نشان داد که معلم ها بعد از سپري کردن اين تمرين ها آرامش بيشتري گرفتند و رابطه خوبي درباره وضعيت هاي عاطفي برقرار کردند و توانستند عواطف و احساسات خودشان نسبت به ديگران و همچنين عواطف و احساسات ديگران درقبال خودشان را بهتر درک کنند .
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.36083s, 18q