کمبود داروی بیماران تالاسمی رفع شد/ داروی ایرانی عارضه‌ای ندارد

۱۳۹۲/۰۴/۱۰ - ۱۰:۴۷ - کد خبر: 77040
سلامت نیوز : رئیس سازمان غذا و دارو با اعلام رفع کمبود داروی خارجی بیماران تالاسمی گفت: امکان واردات بخش محدودی از داروی دسفرال وجود دارد البته به شرط آنکه به صنعت داروی ایرانی آسیبی نزند.

عباس حاجی‌آخوندی در گفت‌و گو با فارس، گفت: طبق گزارش‌هایی که در سازمان غذا و دارو وجود دارد داروی بیماران تالاسمی تأمین شده و در حال حاضر به میزان کافی موجود است.

وی ادامه داد: اگر هم کمبودی در مورد داروی خارجی وجود داشته باشد بیماران تالاسمی می‌توانند از داروی ایرانی آن استفاده کنند چرا که داروی دسفوناک در حال حاضر در کشور تولید شده و مشکلی ندارد.

رئیس سازمان غذا و دارو در پاسخ به اینکه برخی بیماران تالاسمی نسبت به عوارض داروی ایرانی گلایه می‌کنند گفت: داروی دسفوناک همان اثر دسفرال را دارد و بیماران نیز اگر اعتراضی دارند باید اعتراض خود را به ما و به 1490 بکنند ما این اعتراضات را جمع می‌کنیم و در یک پرونده قرار می‌دهیم تا ببینیم وضعیت چگونه است شما خبرنگاران هم می‌توانید ببینید که اعتراضی موجود نیست.

حاجی آخوندی تصریح کرد: همچنین در تمام دنیا مصرف‌کنندگان دارو پزشکان هستند و بیمار و داروساز مصرف‌کننده نیست بنابراین اگر اعتراضی هم نسبت به کیفیت دارو وجود دارد باید پزشکان به ما اطلاع دهند.

وی اظهار کرد: از سوی دیگر نیز داروی تولید ایران در 4 فاز آزمایش شده است و به تمام این آزمایش‌ها جواب داده است بنابراین جای اعتراضی باقی نمی‌ماند.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: اما این امکان را می‌دهیم که داروی خارجی دسفرال در یک حجم محدود وارد کشور شود و مورد دسترسی مردم قرار گیرد اما اگر منجر به فلج شدن صنعت داروی داخلی شود دسفرال را وارد نمی‌کنیم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.29697s, 18q