بچه‌هايي که بچه دارمي‌شوند

۱۳۸۶/۰۷/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7708
بچه‌هايي که بچه دارمي‌شوند

بر اساس گزارش‌هايي که به‌تازگي رو شده، سال گذشته يک دختر ۱۰ ساله بلژيکي در شهر Charleroi در جنوب اين کشور کودکي به‌دنيا آورده است.

به گفته پزشکي که اين خبر را فاش کرده، بارداري و زايمان اين دخترک کاملا عادي بوده و خود او هم تا پيش از زايمان نمي‌دانسته که باردار است و هنگامي‌به پزشک مراجعه كرده که درد زايمان آغاز شده بوده است.

از اين تكان‌دهنده‌تر اين كه پدر اين کودک هم يک پسر بچه ۱۳ ساله است.

پس از پخش اين گزارش در بلژيک، هفته نامه پزشکي De Huisarts نوشت که در سال گذشته ۵۷ دختر 10 ساله بلژيکي به دستور پزشکان از قرص‌هاي پيشگيري از بارداري استفاده کرده‌اند.

در همين راستا، مجله آموزشي Klasseکه براي هلندي زبان‌هاي بلژيک منتشر مي‌شود، گزارش کرده است كه در اين كشور، از هر ۶۰ دختر نوجوان (۱۰ تا ۱۹ ساله) يک نفر حامله مي‌شود و شمار کساني که در اين گروه سني بچه  خود را سقط نمي‌کنند رو به افزايش است.

به نوشته اين مجله، ميزان باردار شدن دختران نوجوان در اين کشور به طبقه اجتماعي يا اقتصادي ويژه‌اي مربوط نمي‌شود، اما معمولا دختراني که در گروه‌هاي پايين تري از نظر آموزشي هستند و کلاس اجتماعي پايين تري دارند ترجيح مي‌دهند کودکان خود را نگه دارند و خيلي زود مادر شوند.

در اين ميان، ۹۵ درصد از حاملگي‌هاي ناخواسته به گروه سني ۱۵ تا ۱۹ ساله و ۵ درصد از بارداري‌ها به گروه سني ۱۰ تا ۱۴ ساله اختصاص دارد.

اين گزارش حاکي از آن است که مسئولان آموزش و پرورش بلژيك هم از افزايش حاملگي دختران دانش‌آموز خبر داده اند و علت را، برنامه‌هاي تلويزيوني ذكركرده‌اند که جوانان را به برقراري روابط بي‌پروا جلب مي‌كند.

آمارها مي‌گويند در بلژيک، بيش از نيمي‌از مادران نوجوان بدون مدرک تحصيلي هستند و به همين دليل تنها کارهاي کارگري با درآمد ناچيز به آنها سپرده مي‌شود.

گذشته از اين‌ها، در بلژيك، سقط جنين هم آمار جالب توجهي دارد.  براساس گزارش دوسالانه کميسيون ارزيابي ملي بلژيک، شمار سقط جنين براي بچه دار نشدن در اين کشور همچنان درحال افزايش است و در حال حاضر، در بلژيک از هر ۸ بارداري يک مورد سقط مي‌شود.

در سال گذشته ۴۰ درصد از سقط جنين‌ها توسط زنان و دختران مهاجر در بيمارستان‌هاي اين کشور انجام شده است و بر اساس پژوهشي که توسط دانشجويان دانشگاه Leuven در بلژيک انجام گرفته، بيشتر دختران و زناني که مجبور به سقط جنين مي‌شوند زنان جواني هستند که از کشورهاي اروپاي شرقي و مرکزي و کشورهاي آفريقايي به بلژيک آمده اند و ۳۰ درصد از آنها کمتر از ۵ سال در اين کشور زندگي مي‌کنند.

به گزارش راديوي هلندي زبان بلژيک VRT در بسياري از موارد زنان تازه وارد به بلژيک از روش‌هاي پيشگيري از بارداري آگاهي ندارند و بنابراين خيلي زود باردار شده و از آنجا که اين زنان از وضعيت مالي خوبي هم برخوردار نيستند و توانايي نگهداري و بزرگ کردن بچه را ندارند مجبور به سقط جنين مي‌شوند.

بد نيست بدانيد که سقط جنين در بلژيک قانوني است و اين در حالي است که به گفته کارشناسان ، سقط جنين براي دختران جوان که نخستين بار حامله مي‌شوند، ممکن است عوارض و خطرات زيادي داشته باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.98674s, 18q