رقابت 600 دانشجوی علوم پزشکی کشور در پنجمین المپیاد علمی

۱۳۹۲/۰۴/۱۰ - ۱۶:۵۱ - کد خبر: 77091

سلامت نیوز : مجید فصیحی هرندی ضمن اعلام این خبر افزود: این تعداد دانشجو به همراه 150 نفر از سرپرستان این تیمها  به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از 16 تا 21 شهریور در این رقابت علمی شرکت می‌کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی اضافه کرد: پنجمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی کشور در سه حیطه استدلال بالینی، تفکر علمی در علوم پایه، مدیریت نظام سلامت و همچنین در بخش جانبی با موضوع هنر در آموزش پزشکی برگزار می شود.

دکتر فصیحی هرندی، بیان کرد: دانشجویان شرکت کننده در این المپیاد  در حیطه استدلال بالینی با موضوع استدلال بالینی در حیطه‌های اصلی پزشکی عمومی شامل داخلی، اطفال، زنان و جراحی، خلاقیت علمی خود را محک می‌زنند.

وی موضوع حیطه علوم پایه را سوء مصرف مواد  عنوان کرد و گفت: در حیطه مدیریت نظام سلامت، سیاستگذاری مبتنی بر شواهد مورد توجه قرار گرفته است.

دبیر علمی پنجمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی کشور گفت: تیم داوری در هر حیطه متشکل از 10 تا 15 داور است که از سراسر کشور و از میان داوران با تجربه و متخصص انتخاب می‌شوند.

وی بیان کرد: داوطلبان شرکت کننده در این رقابت علمی، در دو روز نخست برگزاری المپیاد به صورت انفرادی در آزمون مورد محک قرار می‌گیرند و سپس برگزیدگان آزمونهای انفرادی در بخش گروهی نیز به رقابت خواهند پرداخت.

وی اظهار داشت: برگزیدگان این المپیاد و دانشگاههای برتر در روز 21 شهریور طی آیینی با حضور مسئولان معرفی می‌شوند.

فصیحی هرندی گفت: سئوالات آزمون بر اساس هر حیطه در نظر گرفته شده طراحی و تهیه می  شود.

وی ادامه داد: برای حفاظت از آزمون نیز نشست‌های مختلفی با حراست دانشگاه علوم پزشکی کرمان و وزارت بهداشت برگزار و هماهنگی‌های لازم در راستای برگزاری سالم این المپیاد انجام شده است.

به گفته وی المپیادهای علمی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی کشور از سال 88 و با میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آغاز شد و تاکنون دانشگاههای علوم پزشکی شیراز، تهران و تبریز میزبان این المپیاد بوده‌اند. 

پنجمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور از 16 تا 21 شهریور و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.30253s, 19q