برای حمایت از ایرانیان در مواجهه با چالش های ناشی از حضور پناهندگان:

اهداء کمک دولت فرانسه به برنامه جهانی غذا

۱۳۹۲/۰۴/۱۱ - ۱۲:۱۴ - کد خبر: 77147
سلامت نیوز:  امروز برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد کمک دولت فرانسه را برای پیشبرد عملیات امداد غذائی خود به پناهندگان ساکن در جمهوری اسلامی ایران دریافت نمود.

مبلغ اهدائی 200،000 یورو از سوی دولت فرانسه امکان خرید و توزیع 400 تن آرد گندم و 48 تن روغن گیاهی غنی شده  با ویتامین ها و مواد معدنی میان پناهندگان افغان و عراقی ساکن مهمانشهرهای سراسر کشور فراهم می نماید.
 
برنامه جهانی غذا برای 30،000 پناهنده در ایران ماهانه سبد اقلام غذایی اساسی را فراهم می سازد که شامل نان، برنج، شکر، عدس و روغن می باشد. بعلاوه به منظور ارتقاء سطح تحصیل دختران و ایجاد انگیزه بین 3000 دانش آموز دختر و بانوان آموزگارشان در19مهمانشهر روغن توزیع می نماید.
 
جناب آقای برونو فوشر، سفیر فرانسه در ایران طی مراسم ویژه ای در حضور جناب آقای دکتر عزیزکاظمی، مدیرکل اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور گفت: "کشور فرانسه واقف است که میزبانی از پناهندگان افغان بار سنگینی را بر دوش مقامات ایرانی نهاده است. ما امیدواریم با این کمک بتوانیم از برنامه جهانی غذا و پروژه هایش در ایران حمایت کنیم. هدف ما از این کمک، حمایت از ایرانیان در مواجه با چالش های ناشی از حضور پناهندگان افغان در کشور است. برنامه جهانی غذا و کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان با همکاری دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی اقدامات ارزنده ای را به بهترین نحو در پاسخ به این چالش انجام می دهند."
 
جمهوری اسلامی ایران، پس از پاکستان دارای بیشترین جمعیت پناهنده در دنیا با حدود 890،000 پناهنده افغان و عراقی ثبت شده در کشور است.
 
 برنامه جهانی غذا از اواخر دهه 1980 میلادی، زمانیکه اولین گروه پناهجویان از افغانستان و عراق وارد ایران شدند کمک های غذایی خود را به پناهندگان آغاز نمود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.40171s, 18q