بر اساس یافته های جدید؛ نوزادان 5 ماهه خلقیات یکدیگر را می فهمند

۱۳۹۲/۰۴/۱۱ - ۱۲:۳۸ - کد خبر: 77149
سلامت نیوز: بر اساس یافته های جدید نوزادان 5 ماهه قادرند خلقیات یکدیگر را دریابند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا سلامت، دانشمندان دریافتند که کودکان 5 ماهه سیگنال های عاطفی را با درک صداهای "غان و غون" و حالات صورت یکدیگر دریافت می کنند.

یافته های مطالعه دیگری که از سوی همین تیم انجام شده است نیز نشان می دهد که کودکان می توانند روحیات سگ ها، میمون ها و نیز احساسات جاری در موسیقی کلاسیک را بفهمند.

راس فلوم- استاد روان شناسی دانشگاه بیرگام یانگ گفته است: طبق نتایج تحقیقات ما کودکان 5 ساله می توانند آواهای صوتی مثبت و منفی همسالان خود را با حالات صورت متناسب با آن تطبیق دهند.

به گزارش روزنامه "دیلی میل"،  پروفسور فلوم گفته است: نوزادان نمی توانند خستگی یا گرسنگی خود را از طریق کلام به پدر و مادرشان بگویند بنابراین اولین راه برای ارتباط گیری از طریق واکنش احساسی است. بنابراین شگفت انگیز نیست که در نخستین مراحل رشد کودکان بیاموزند که تغییرات در واکنش احساسی را تشخیص دهند.

کودکان می توانند عواطف بزرگترها را در 7 ماهگی درک کنند که تشخیص این مورد در افراد آشنای فامیل برای آنها در 6 ماهگی میسر می شود.

برای بررسی واکنش کودکان در قبال دیگر کودکان پژوهشگران چهل کودک را در مقابل دو مانیتور نشاندند که یکی ویدئوای از یک کودک شاد و خندان را نشان می داد و دیگری ویدئویی از یک کودک غمگین را به نمایش می گذاشت.

سپس صدایی از یک کودک سوم شاد پخش شد که کودکان مورد بررسی مدت زمان طولانی تری به ویدئوی کودک دارای حالات صورت مثبت، نگاه می کردند.

کودکان همچنین قادر بود صداهای منفی را با ویدئوی کودک غمگین تطبیق دهند. این درحالی بود که صداهای ضبط شده مربوط به یک کودک سومی می بود که حرکت لب های او متفاوت از کودک حاضر در هر دو ویدئو بود.

پروفسور فلوم، اذعان داشته است که این اولین مطالعه است که توانایی تطبیق دادن را در کودکی با این سن بررسی می کند. این کودکان نشان دادند که تحت تاثیر صدا و چهره ی همسالان خود قرار می گیرند که این حالات برای آنها آشناتر است چرا که این همان رویه ایست که خودشان نیز از طریق آن احساسات مثبت و منفی را بیان و منتقل می کنند.

گام بعدی بررسی این سوال است که اگر کودکان کلیپ هایی دیداری و شنیداری از خودشان مشاهده کنند، آیا قادرند این کار را در سنین کمتر از 5 ماه نیز انجام دهند؟

پروفسور فلوم افزوده است: این یافته ها به فهم ما از رشد اولیه ی کودک اضافه می کند با تکرار کردن این حقیقت که کودکان نسبت به عواطف بسیار حساس هستند و سطحی از احساسات را درک می کنند.

کودکان در دو و نیم سالگی اول زندگیشان بیشتر از مابقی طول عمرشان چیزهای مختلفی می آموزند و این مسئله اهمیت این مهم را نشان می دهد که بررسی کنیم آنها چگونه و چه چیزی هایی را می آموزند و این مسئله چگونه به آنها برای آموختن چیزهای دیگر کمک می کند؟!
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17245s, 18q